کرونا، پارلمان کره جنوبی را تعطیل کرد

[ad_1]

در پی نگرانی‌های کرونایی، پارلمان کره جنوبی تعطیل شد و گروهی از قانو‌گذاران این کشور خود را قرنطینه کردند. 

 

کره جنوبی یکی از کشورهایی بود که در آغاز همه‌گیری کرونا شدیدترین بحران ناشی از این بیماری را تجربه کرد و اکنون بار دیگر با چندین خوشه ابتلا که گفته می‌شود با کلیساهای پروتستان مرتبط است، درگیر است.

 

مجلس ملی کره جنوبی بعد از آن تعطیل شد که آزمایش کرونای عکاس خبرنگاری که جلسه حزب حاکم این کشور را در روز چهارشنبه پوشش داده بود، مثبت اعلام شد. در نتیجه، ۱۰ عضو ارشد دموکرات از جمله رئیس حزب و رهبر پارلمانی آن تحت آزمایش و قرنطینه خانگی قرار گرفتند.

 

بنابر گزارش «فرانس ۲۴»، بعد از این جلسه، خبرنگار مذکور متوجه شد که یکی از اقوامی که با وی در آخر هفته دیدار کرده بود، کرونا داشته و بعد خودش هم تحت آزمایش قرار گرفت. مقامات اواخر روز پنجشنبه تشکیل جلسه دادند و در  این جلسه مقرر شد همه فعالیتهای پارلمانی از روز پنجشنبه متوقف شود و مجلس و ساختمانی که دفاتر نمایندگان در آن قرار دارد، تعطیل شود. احزاب مخالف هم جلسات برنامه‌ریزی شده را لغو کردند.

 

این خبرنگار روز چهارشنبه در مجلس با ۵۰ نفر در ارتباط بوده که ۳۲ نفر آن‌ها قانون‌گذاران و مقامات بوده‌اند. این دومین بار است که پارلمان کره جنوبی به دلیل نگرانی ناشی از این بیماری تعطیل می‌شود.

 

امروز پنجشنبه ۴۴۱ مورد جدید ابتلا در این کشور آسیایی گزارش شد. این چهاردهمین روز متوالی است که تعداد مبتلایان در این کشور ۳ رقمی شده است. از ابتدای همه‌گیری کرونا تاکنون ۱۸ هزار و ۷۰۶ نفر در کره جنوبی به این بیماری مبتلا شده‌اند.

[ad_2]

Source link

adminfasd1312

adminfasd1312

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *