کتاب «شدم راننده جنگ» منتشر شد

کتاب «شدم راننده جنگ» منتشر شد

[ad_1]

گروه فرهنگ-رجانیوز: کتاب «شدم راننده جنگ»، روایت خاطرات حاج علی اکبر دانشور از تاریخ پشتیبانی هشت سال دفاع مقدس است که به قلم رضا قلیزاده علیار به رشته تحریر درآمده، به همت حوزه هنری آذربایجان شرقی و با مشارکت دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری، توسط انتشارات سوره مهر در سال ۱۳۹۹ منتشر شده است.

 

به گزارش رجانیوز، این کتاب حاصل حدود ۸۰ ساعت مصاحبه نویسنده با زنده‌یاد حاج علی‌اکبر دانشور، رزمنده لشکر «عاشورا»، همرزم شهیدان باکری و فرمانده اسبق مرکز پشتیبانی شمال‌غرب کشور است.

 

رضا قلیزاده علیار، نویسنده این کتاب پیش از این کتاب‌هایی چون «فشنگ‌های مشکی»، «اولین فرمانده»، «من از موصول آمده‌ام»، «چشمان عاشورایی»، «با تو می‌مانم» و … را در کارنامه درخشان خود دارد؛ همچنین وی در سال ۱۳۹۷ به عنوان چهره هنر اتقلاب اسلامی در آذربایجان شرقی انتخاب شده است.

 

کتاب «شدم راننده جنگ» با ۶۸۴ صفحه، شمارگان ۱۲۵۰ نسخه و قیمت ۱۰۰ هزار تومان منتشر شده است.

 

در بخشی از کتاب آمده است: «شب آرامی بود انگار که جنگی بوده و دیگر نیست. آرامش قبل از طوفان را می‌ماند. شب‌های جبهه جنوب طی چندماه گذشته، کمتر چنین آرامشی را به خود دیده بود. رفت و آمدهای پی در پی فرماندهان و جلساتی که تا نیمه‌های شب به طول می‌انجامید، قرارگاه را به یکی از کانون‌های حوادث جنگ تبدیل کرده بود. شب ۲۰ اسفند ۱۳۶۳ قرارگاه کربلا را می‌گویم. شبی که به نیمه نرسیده، بدر کامل گشت و شلیک توپخانه‌ها و خمپاره‌ها و گلوله‌ها آرامش جزایر مجنون و هورالعظیم را یکباره برهم ریخت. عملیات شروع شده بود…»

[ad_2]

Source link

adminfasd1312

adminfasd1312

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *