چگونه Oximeter پالس کار می کند ؟

[ad_1]

Oximeter پالس نسبتا ساده است و به طور گسترده ای استفاده می شود قطعه ای از تجهیزات پزشکی است که می تواند بسیار ارزشمند در تعدادی از زمینه های پزشکی است. هدف آن است که برای اندازه گیری درصد از هموگلوبین در خون است که اشباع شده با اکسیژن است. به این دلیل است که آنها بسیار به طور گسترده ای استفاده می شود این است که آنها ارائه اندازه گیری های فوری و آنها غیر تهاجمی است که به می گویند که بیمار نیازی به یک نمونه خون و منتظر نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل خون به منظور اندازه گیری اشباع اکسیژن.

Oximeter پالس متشکل از یک پروب که متصل به بیمار انگشت یا کمتر به طور معمول خود را لوب گوش. پروب است و سپس متصل به یک مانیتور و یا یک صفحه نمایش که در آن متخصصان پزشکی می توانید بخوانید سطح اشباع اکسیژن و همچنین دیگر اطلاعات مانند بیمار نبض.

فن آوری مورد استفاده در oximeter پالس کاملا ساده و در عین حال بسیار هوشمند و موثر است. این کاوشگر می فرستد از یک منبع نور را در دو طول موج. نور است و سپس جذب شده توسط هموگلوبین اما درجه به آن جذب می شود بستگی به سطح اشباع اکسیژن از هموگلوبین.

چون oximeter پالس می تواند تشخیص هیپوکسی (اکسیژن اشباع که بیش از حد کم) قبل از هر گونه علائم قابل مشاهده مانند cyanosis (پوست عطف آبی) آنها بسیار ارزشمند در بیمارستان به خصوص بخش مراقبت های ویژه. اما آنها عمدتا استفاده می شود در طول عمل جراحی هنگامی که بیمار تحت بیهوشی و همچنین در طول بازیابی.

آنها نیز ارزشمند برای بیمارانی که دچار طولانی مدت بیماری های تنفسی به دلیل oxygenisation سطوح می تواند منعکس کننده شدت بیماری خود را.

[ad_2]

adminfasd1312

adminfasd1312

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *