چگونه یک پت اسکن ریه و قلب و یا در هر بخشی از بدن کار – آشنایی با اصول اولیه

[ad_1]

Positron Emission Tomography یا حیوان خانگی است که یک تست غیر تهاجمی است که باعث ایجاد یک هسته ای تصویر از هر بخشی از بدن مانند ریه یا قلب. برای انجام این کار با یک ردیاب رادیواکتیو همچنین به عنوان شناخته شده پرتوزا در حال تزریق در خون است. هنگامی که تحقیقی مخلوط با خون آن را گرفته است تا عضلات و اعضای بدن مانند قلب است. اسکن تعیین اگر قلب سالم است یا نه با نشان دادن جریان خون است. برای مثال مبتلایان به شریان ها و یا سلول های مرده از قبلی حمله قلبی را میتوان با استفاده از پت اسکن.

اساسی عملکرد پت اسکن

برای انجام PET CT آزمون مراحل زیر رخ می دهد:

 1. یک تحقیقی تزریق به جریان خون. آن است که یک ترکیب آلی موجود در بدن با برچسب یک دقیقه مقدار مواد رادیو اکتیو. به طور کلی قند آمونیاک یا آب استفاده شده است.

 2. هنگامی که در داخل بدن تحقیقی تولید انرژی گاما اشعه.

 3. پرتوهای هستند و توسط یک آشکارساز است که محافل بدن و سپس آن را می فرستد به کامپیوتر است. سیستم تبدیل سیگنال به پاک کردن تصاویر.

 4. این تصویر کامل ساخته شده است با کنار هم قرار دادن تصاویری از برش های نازک از قلب است. هر قطعه عکس است از جهات مختلف و زوایای تولید جامع و تصویر 3-D.

یک پزشک مراقبت های بهداشتی می تواند در تعیین عملکرد قلب با استفاده از تصویر. اگر عضلات قوی هستند که ردیاب گرفته شده است تا به خوبی. از سوی دیگر اگر قلب است و دیگر قابل دوام است یا مرده سلول های تحقیقی صورت گرفته است ، در پت اسکن سطح تحقیقی جذب دیده می شود به رنگ های مختلف و یا روشنایی دانه بندی.

ضرورت پت تست

همانطور که از در حال حاضر اسکن PET یکی از دقیق ترین روش های است که می تواند مورد استفاده برای تشخیص:

 1. بیماری عروق کرونر

 2. کم جریان خون

 3. مجروح بافت

 4. بافت مرده

بسته به آنچه که اسکن را نشان می دهد یک پزشک می تواند توصیه های قلبی روش های مانند:

 1. آنژيوپلاستی عروق کرونر (PCI)

 2. جراحی بای پس عروق کرونر

 3. عملیات قادر خواهد بود برای بازگرداندن مناسب جریان خون به قلب است.

این روش از یک پت اسکن

پت اسکن MRI می تواند انجام شود در یک بیمارستان یا آزمایشگاه های تشخیصی. آن است که توسط یک تکنسین پزشکی هسته ای و یک پزشک با استفاده از یک حیوان خانگی ماشین. اولین الکترود یا کوچک فلزی دیسک قرار داده شده بر روی پاها و بازوها و قفسه سینه بیمار است. الکترودهای متصل هستند و سپس به یک دستگاه با استفاده از سیم است. این به معنای ردیابی و ثبت ضربان قلب بیمار به نام نوار قلب. ECG نیز نشان می دهد که اسکن باید انجام شود.

گام بعدی این است که برای ایجاد یک پایه تصویر از اندام. این است که بدون علاوه بر این از تحقیقی و طول می کشد حدود نیم ساعت. هنگامی که پایه اسکن شده است تزریق ردیاب از طریق خط وریدی که ضبط شده است به بازوی فرد می گیرد. پس از تحقیقی است افزود: بیمار نهفته است بر روی یک میز مسطح که اسلاید به اسکن دستگاهی است که دارای یک ظاهر شبیه به یک حلقه ای.

اسکن آغاز می شود که آشکارسازهای انتخاب کنید تا سیگنال های داده شده توسط tracer. داده ها تبدیل شده است به یک تصویر دیجیتال با استفاده از یک کامپیوتر است. یک تصویر واحد است که در واقع یک تجمع بسیاری از عکس های گرفته شده از تمام زاویه و برش. کل روش می تواند در هر نقطه بین یک تا سه ساعت است. این بسیار حیاتی است به طور کامل هنوز هم در تمام طول فرآیند اسکن و یا تصاویر بیرون آمدن مبهم است.

مراحل را پس از پت اسکن

چون اسکن غیر تهاجمی فرایند, فرد می تواند بازگشت به فعالیت به طور منظم و درست پس از آن به پایان رسید. آن است که توصیه می شود به نوشیدن مقدار زیادی از مایعات برای روز بعد. آب اجازه می دهد تا برای همه مواد رادیو اکتیو به عنوان مثال تحقیقی به برافروخته از بدن است. همچنین ملاقات با نگران دکتر برای انجام یک پیگیری نتایج آزمون.

خطرات در ارتباط با حیوان خانگی

معمولا پت اسکن فوق العاده امن را برای هر فرد است. مقدار تابش بدن است که در معرض بسیار کوچک است. بنابراین کلیه ها قادر به حذف آن از بدن در حداکثر 24 ساعت. آزمون توصیه نمی شود اگر فرد است:

 1. حامله

 2. پرستاری مادر

در هر دو مورد اسکن ممکن است آسیب کودک است.

آخرین کلمه

هر کسی که مایل به دانستن بیشتر در مورد پت اسکن قبل از عمل باید با یک دکتر مشورت کنید. چند سوال است که می تواند کمک به روشن شدن تمام شک و تردید هستند:

 • چگونه است که این تست بهتر از هر دیگر یکی است ؟

 • چه مراحل است که باید انجام شود در آماده سازی برای اسکن ؟

 • وجود خواهد داشت یک نیاز برای آزمون های اضافی پس از اسکن?

 • که می تواند نتایج قابل انتظار?

[ad_2]

adminfasd1312

adminfasd1312

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *