چرا پرستاری از سالمند تخصص است؟

[ad_1]

پرستاری سالمند Geriatric nursing  شاخه ای از علم پرستاری است که به نگهداری و مراقبت از سالمندان مربوط می شود و راهکارها و شیوه های نگهداری از آنان در این علم تبیین شده است. افراد سالخورده به دلیل وجود برخی از بیماری ها و همچنین ضعف عضلانی و بدنی نیاز به مراقبت های ویژه ای دارند، بنابراین پرستاری سالمند به عنوان یک تخصص می تواند به شما کمک نماید تا این مسیر را به صورتی اصولی طی نمایید.

در حال حاضر بسیاری از فرزندان از سپردن والدین سالمند خود به مراکز نگهداری از سالمندان امتناع می کنند و ترجیح می دهند با درخواست پرستار از مراکزی که دارای نیروهای دوره دیده و متخصص هستند از پدر و مادر خود در خانه مراقبت و پرستاری نمایند. برای افراد سالخورده نیز جدا شدن از خانه ای که خاطرات جوانی خود و یا رشد کردن فرزندانشان را در آن دیده اند بسیار سخت است و فرستادن آن ها به خانه سالمندان می تواند روحیه این افراد را تضعیف کرده و آن ها را افسرده نماید. بنابراین بهتر است با پرستاری از سالمند در خانه خودش به او کمک کنیم تا این دوران را با خیالی آسوده و شرایطی آرام بگذراند.

پرستاری از سالمند آمیزه ای از تخصص و عشق

یک پرستار سالمند با طی کردن دوره های متنوع آموزشی، تخصص های مختلفی را برای مراقبت و نگهداری از سالمند به دست می آورد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت، اما این ها تنها بخشی از مواردی است که خانواده ها هنگام درخواست پرستار باید به آن توجه کنند. در وهله اول فردی که برای پرستاری سالمند در مراکز مختلف نگهداری سالمندان و یا در خانه استخدام می شود نباید به این شغل تنها به عنوان کاری که در قبال آن پولی دریافت می کند نگاه کند. شغل پرستاری عشقی است که اگر این عشق و احساس مسئولیت در فرد پرستار وجود نداشته باشد نمی تواند امور مختلف سالمند را به خوبی انجام دهد.

انتخاب شغل پرستاری سالمند نباید از روی اجبار باشد و اگر فرد پرستار فاقد نگرش همنوع دوستی، روحیه بالا و نگاه مثبت باشد، به زودی خسته شده و حالت خستگی و افسردگی به وجود آمده در خود را به فرد سالمند انتقال خواهد داد. بنابراین پرستار سالمندی که انتخاب می کنید باید مهربان و دلسوز و از همه مهمتر قابل اعتماد باشد.

 

همچنین علاوه بر موارد بالا، زمانی که شما قصد استخدام فردی برای پرستاری در منزل را دارید، باید به چند نکته توجه داشته باشید و یا در صورت لزوم آن ها را با پرستار در میان بگذارید:

 • شرایط بدنی پرستار باید متناسب با شرایط جسمانی سالمند باشد تا بتواند او را به آسانی جابجا نماید.
 • پرستار باید سابقه پرستاری سالمند داشته باشد و بتواند رابطه عاطفی خوبی با او برقرار نماید.
 • پرستار باید با انواع بیماری ها و داروهایی که افراد سالخورده نیاز به مصرف آن دارند آشنایی داشته باشد.
 • پرستاری سالمند نیاز به روحیه بالای پرستار دارد، این مورد را حتما باید در او بررسی کنید و ببینید تا چه اندازه علاقمند به پرستاری از افراد سالمند است.
 • رژیم غذایی افراد سالمند را به خوبی بشناسد و بداند که در دستور غذایی او از طرف پزشک چه مواردی در نظر گرفته شده و سالمند باید چه نوع رژیم غذایی را رعایت نماید.
 • همچنین پرستار باید بتواند برای پر کردن اوقات فراغت فرد سالخورده برنامه های مناسب سن و توانایی بدنی او مانند پیاده روی کوتاه مدت روزانه و یا سرگرمی های دیگری را برنامه ریزی و اجرا نماید.
 • پرستاری که از شرکت پرستاری استخدام می کنید باید با مهارت احیای قلبی و ریوی آشنایی داشته باشد و بتواند در انجام امور بهداشتی و شخصی سالمند به او کمک نماید.

چه زمانی نیاز به استخدام پرستار سالمند احساس می شود؟

ما در ادامه به دلایلی که سبب می شود خانواده ها نیازمند گرفتن کمک و پرستار متخصص از شرکت پرستاری باشند، خواهیم پرداخت.

تنهایی فرد سالمند

اولین مشکلی که می تواند خانواده ها را ترغیب نماید تا برای افراد سالخورده خانواده خود به فکر استخدام پرستار باشند تنهایی افراد سالمند است. از آن جا که هر شرکت پرستاری می تواند نیروهای متخصص خود را به صورت شبانه روزی در اختیار خانواده ها قرار دهد، بسیاری تصمیم می گیرند برای رفع مشکل تنهایی اقدام به استخدام پرستار نمایند. زیرا تنهایی می تواند در روحیه سالمندان تاثیر منفی به جا گذاشته و آن ها را افسرده نماید.

ضعف بدنی و منع حرکتی سالمندان

بسیاری از افراد سالمند نمی توانند به خوبی راه بروند و تعادلشان را حفظ کرده و امور شخصی خود را انجام دهند. گاهی افراد سالخوره با مشکلات بینایی و ضعف در شنوایی روبرو می شوند و یا نیاز دارند برای حرکت از واکر و یا ویلچر استفاده نمایند. به همین منظور نیاز است پرستاری در منزل برای حرکت کردن و انجام کارها کنارشان باشد.

بیماری های مختلف و لزوم مراقبت های بالینی پس از عمل

مسئله دیگری که باعث می شود خانواده ها درخواست پرستاری در منزل داشته باشند، بیماری های مختلفی است که در سنین پیری افراد پیر و سالخورده به آن مبتلا می شوند. بیماری هایی مانند فشار خون، مشکلات قلبی عروقی، آلزایمر، دیابت و… می تواند هر لحظه برای سالمندان مشکلاتی را به وجود آورد. بنابراین بهتر است پرستاری که استخدام می کنید دارای تخصص های کافی برای اندازه گیری میزان فشار خون، قند خون و یا سایر مراقبت های دیگر باشد و بتواند پس از عمل های جراحی به گذراندن دوره نقاهت فرد سالمند کمک نماید.

 

بخش عمده ای از جامعه ما را افراد سالمند تشکیل می دهند. افراد پس از وارد شدن به دهه 60 زندگی خود، وارد دوران سالمندی می شوند. در این دوران است که افراد ممکن است به بیماری های مختلف مبتلا شوند و توان کمتری برای مراقبت از خود داشته باشند. در حال حاضر چندین شرکت پرستاری در سطح کشور وجود دارند که برای برخورداری از یک پرستار متخصص و کارآمد در این حوزه می توانید به آن ها مراجعه کرده و از آن ها کمک بگیرید. شرکت پرستاری همزیستان پارس یکی از این مجموعه ها به شمار می آید موسسه پرستاری همزیستان پارس می تواند خدماتی را که شما برای نگهداری و پرستاری سالمند خود نیاز دارید با بهترین شرایط و با به کارگیری پرستاران مجرب و کارآزموده در اختیارتان قرار دهد.

شما می توانید از این مجموعه درخواست پرستاری در منزل به صورت روزانه و یا شبانه روزی داشته باشید و یا از آن ها درخواست پرستاری را داشته باشید که بتواند به صورت مقطعی و تنها زمانی که شما به علت مشغله کاری نمی توانید از فرد سالمند خود مراقبت نمایید، امور مراقبت و پرستاری از وی را برعهده گیرند. پرستارانی که شما از شرکت پرستاری همزیستان پارس استخدام می کنید می توانند امور زیر را به انجام برسانند.

 • رسیدگی به امور بهداشتی و نظافت و استحمام فرد سالمند
 • پخت غذاهای متناسب با رژیم غذایی سالمند
 • انجام امور منزل فرد سالمند
 • رسیدگی به خوردن داروهای سالمند در زمان مشخص

شرکت پرستاری همزیستان پارس به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی و خدمات رسانی به مشتریان خواهد بود. شما با برقراری تماس با این شرکت می توانید شرایط فرد سالمند را با آن ها در میان گذاشته و با استفاده از راهنمایی آن ها و مدت زمانی که نیاز به درخواست پرستار دارید، فرد پرستار خبره و کارآزموده و البته قابل اعتمادی را برای پرستاری سالمند خود استخدام نمایید.

[ad_2]

Source link

adminfasd1312

adminfasd1312

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.