پرستار کودک چه مزایایی برای والدین دارد؟

پرستار کودک چه مزایایی برای والدین دارد؟

[ad_1]

پرستار بچه می تواند به دو صورت نیمه وقت و یا تمام وقت در منزل کودک استخدام شود و تمام فعالیت های تغذیه ای، تربیتی و شخصی کودک را انجام دهد. 

پرستار بچه باید کاملاً قابل اعتماد باشد تا خانواده‌ها نگرانی ای درباره ی سپردن فرزندان خود به ان ها نداشته باشند. مجموعه هوم کا یکی از مراکزی است که شما می توانید با مراجعه به آن از پرستاران بچه مجرب و متخصص برخوردار شوید.

 

 

  پرستار کودک باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

  پرستار بچه باید روند رشد هر کودک را بر اساس سن آنها بداند و همچنین از نیازهای آنها در سنی که هستند آگاهی داشته باشد.

 او باید بتواند محیط شادی را برای کودک به وجود بیاورد و همچنین انگیزه و تحرک کودک را افزایش دهد.

 

 باید نیازهای عاطفی کودک را درک کند و همچنین نحوه پاسخگویی به نیازهای آنها را نیز بداند.

 پرستار بچه در تربیت فرزندان به خانواده ها کمک می کنند و همچنین به نگرانی های والدین نیز اهمیت می دهند.

 باید هدف هایی را که والدین برای کودکان خود تعیین کرده‌اند را به واقعیت بپیوندد و کمک کنند تا کودکان برای آینده خود هدف هایی را تعیین کنند.

 توجه به این ویژگی ها در پرستار کودک بسیار اهمیت دارد و خانواده‌ها باید داشتن این ویژگی ها را برای انتخاب پرستار کودک در نظر بگیرند.

 چرا ما می گوییم مجموعه هوم کا را انتخاب کنید؟

 پاسخ به این سوال کاملا روشن و واضح است. مجموعه هوم کا دارای تیم پرستاری کاملاً متخصص و مجرب است. پرستاران مجموعه هوم کا دارای ویژگی های هستند که همه ی پرستاران باید آن را دارا باشند. این مجموعه سعی کرده است تا با ارتقاء خدمات و همچنین استخدام پرستار بچه واجد شرایط خدمات بسیار خوبی را در اختیار خانواده‌ها قرار دهد.

 هر خانواده‌ای داشتن یک پرستار بچه مناسب با خدمات خوب را از یک مرکز ارائه خدمات بهداشتی انتظار دارد که مجموعه هوم کا می‌ تواند این نیاز خانواده ‌ها را به راحتی برطرف کند.

 

 

 پرستار کودک چه وظایفی دارد؟

 پرستار کودک نیز مانند دیگر پرستاران وظایفی دارد که باید آن ها را در قبال کودکان به نحو احسن انجام دهد. خانواده ها نیز از پرستاران این انتظار را دارند که وظایف خود را به خوبی انجام دهند تا مشکلی برای کودکانشان پیش نیاید. وظایف پرستار بچه شامل موارد زیر می باشد:

 در صورت نوزاد بودن کودک دادن شیر به او

 کمک به خوابیدن کودک در زمان های منظم

 مراقبت از کودکان

 کمک به انجام تکالیف مدرسه کودکان

 آماده کردن غذای کودک

 کمک کردن به کودک برای خواندن و مطالعه درس

 بازی کردن با بچه

 مراقبت از کودک در شرایط سالم و یا ناسالم

 کمک به نظافت منزل و انجام امور خانه

  کمک به والدین در نگهداری از کودک

 همراه بودن با کودک در گردش ها مسافرت ها

 

 چگونه باید کودک را با پرستار سازگار کرد؟

 ممکن است بسیاری از کودکان برای ارتباط برقرار کردن با پرستار خود دچار مشکل شوند و یا پرستار کودک را به عنوان مراقب قبول نکنند. در این صورت والدین باید به کودک و پرستار کودک کمک کنند تا ارتباطی بین آن ها برقرار شود.

بهتر است چند هفته قبل از اینکه پرستار کودک به منزلتان بیاید با کودکتان صحبت کنید و شرایط جدید را برای او توضیح دهید.

 هر روز درباره اتفاقاتی که برای فرزندتان افتاده است از او سوال کنید و با او صحبت کنید‌

 ممکن است روند سازگار شدن کودک با پرستار کودک زمان ببرد اما در نهایت ارتباط بین این دو برقرار می ‌شود و کودک می ‌تواند بعد از سازگاری، پرستار کودک خود را به عنوان دوست و همراه بداند.

پرستار کودک چه مزایایی برای والدین دارد؟

 جلوگیری از انتقال ویروس و یا بیماری ها به کودکان در صورت حضور در مهد کودک ها و جاهای شلوغ

 کاهش خستگی والدین

 حفظ موقعیت شغلی والدین در کنار خیالی آسوده از نگهداری کودک

 همراه بودن پرستار کودک با زنان باردار و همچنین بعد از دوره بارداری

 مراقبت از کودکان در هنگام بیماری

 همراه بودن پرستار کودک در مسافرت ها با والدین، به طوری که این همراهی باعث می شود که لحظات خوشی هم برای کودک و هم برای خانواده به وجود بیاید.

 رسیدگی به کارهای عقب افتاده خانه

 توجه داشته باشید که مجموعه هوم کا تمام این مسائل را برای استخدام پرستار کودک در نظر گرفته است و شما می توانید با خیالی آسوده به این مجموعه اعتماد کنید و مطمئن باشید که تیم پرستاری این مجموعه از کودکانتان مانند فرزندان خود مراقبت می کنند.

 والدین باید توجه کنند گرفتن پرستارکودک به این معنا نیست که در ابراز احساسات شان به فرزندشان کوتاهی کنند. بلکه آنها باید در کنار پرستار کودک به فرزند خود توجه بیشتری کنند و همچنین فراموش نکنند که پرستار کودک تنها به عنوان مراقب کودک است نه پدر مادر او.

 شما بعد از اینکه با مراجعه به مجموعه هوم کا توانستید پرستار کودک مورد نظر خود را انتخاب کنید باید به نکاتی توجه کنید که این نکات می تواند در سازگاری فرزندتان با پرستار کودک بسیار موثر باشد.

 

در انتخاب پرستار کودک باید به چه نکاتی توجه کرد؟

 پرستار از دیدن فرزند شما خوشحال شود: پرستار کودک باید به فرزند شما علاقه مند شود و با دیدن او خوشحال شود و سعی داشته باشد تا با رفتار خوب و مهربان رابطه‌ای را بین خود و فرزند شما برقرار کند و به نوعی دوست واقعی کودک شما به حساب می آید. در این صورت آنها می ‌توانند بدون هیچ مشکلی اوقات بسیار خوبی را با هم بگذرانند.

 

 

 کودکتان با دیدن پرستار واکنش مثبت نشان دهد: در صورتی که کودک به پرستار خود علاقه مند شده باشد و همچنین رابطه خوبی بین آن ها باشد، زمانی که پرستار خود را می بیند واکنش‌ های مثبتی از خود نشان می ‌دهد. زمانی که متوجه شدید این واکنش ها حالت منفی به خود گرفته ‌اند باید بدانید که وقت آن رسیده در اسرع وقت پرستار کودک خود را تغییر دهید.

 پرستار کودک باید با والدین در تماس باشد: زمانی که پرستار کودک با والدین کودک در ارتباط باشد این می ‌تواند خیال والدین را آسوده کند که در زمان هایی که از کودک خود دور هستند اتفاقی برای او نمی ‌افتد و پرستار عاشقانه و ماندن یک مادر از کودک آن ها مراقبت می کند.

 

همچنین پرستار کودک باید به بایدها و نبایدهایی که هر والدین برای کودک خود نظر می‌گیرد احترام بگذارد و آنها را در روند رشد و تربیت کودک در نظر بگیرد.

  احترام گذاشتن به زمان: پرستار کودک باید سعی کند که سر ساعت به منزل کودک برود تا هم برای زمان خود و هم برای زمان والدین ارزش‌ قائل شود. پرستار کودک باید در زمان هایی که مشکلی برایش پیش آمده و نمی تواند به منزل کودک بیاید از قبل با والدین هماهنگ کند تا آن ها فرصت داشته باشند تا کسی را جایگزین او انتخاب کنند.

 پاسخ دهی مناسب در روز مصاحبه: زمانی که والدین برای انتخاب پرستار کودک با او مصاحبه می ‌کنند، ممکن است سوال های بسیار چالشی را از او بپرسند. پرستار کودک باید بتواند به این سوالات بسیار واضح و روشن پاسخ دهد. این رفتار نشان دهنده این است که او در کار خود بسیار متخصص است و می تواند پرستار بسیار خوبی برای کودک باشد.

توجه کردن به وضعیت روحی پرستار: والدین باید قبل از استخدام پرستار کودک از نظر جسمانی و روحی پرستار مطمئن شوند و باید به این نکته توجه کنند که آیا از قرص های اعصاب و روان استفاده می کند یا خیر.

 

پرستار کودک باید چه رفتاری با کودک داشته باشد؟

 دنیای کودکان کاملا متفاوت با دنیای بزرگسالان است. بنابراین هرگونه رفتار بد و یا واکنش منفی می تواند بر روی آنها تاثیرات بدی به جای بگذارد. کودکان روحیه بسیار حساس و شکننده دارند و همچنین  بسیار تاثیر پذیر هستند.

 پرستار کودک نباید رفتار خشن و یا تنبیه بدنی برای کودک در نظر بگیرد. زیرا اگر این کار را انجام دهد عوارضی مانند افسردگی و اعتماد به نفس پایین در کودک بروز می دهد که بعد از مدت زمان کمی والدین ممکن است متوجه این موضوع شوند.

 بهتر است که پرستار کودک  خودش مادر باشد، زیرا در این صورت می تواند نیازهای کودکان را بهتر درک کند و با آن ها ارتباط برقرار کند.

در صورت لجباز و یکدنده بودن کودک، پرستار باید روش خاصی را در پیش بگیرد تا بتواند کودک را کنترل کند.

 والدین حتماً باید نحوه رفتار پرستار را با کودک خود در نظر داشته باشند و از کودک خود درباره ی رفتار پرستارش سوال هایی بپرستد.

چرا مجموعه هوم کا بهترین گزینه برای بهره‌مند شدن از پرستار کودک می باشد؟

 از آنجایی که مجموعه هوم کا تمام خدمات بهداشتی مراقبتی در منزل را دارا می باشد، از این رو توانسته در ارائه خدمات  پرستار کودک نیز بسیار موفق عمل کند. این مجموعه تلاش کرده است تا با نظارت مستمر بر روی نحوه ی کار تیم پرستاران خود از  خدمات آنها مطلع شود و با ارائه قیمت های مناسب برای پرستار کودک بهترین خدمات را در اختیار والدین قرار دهد. این مجموعه خدماتی را در رابطه با پرستار سالمند نیز ارائه می دهد.
برای کسب اطلاعات درباره‌ی هزینه پرستار سالمند به این صفحه مراجعه کنید

[ad_2]

Source link

adminfasd1312

adminfasd1312

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *