پالس اکسیمتری شبانه – کمک می کند تا در تشخیص و درمان آپنه خواب

[ad_1]

آپنه خواب است که شما به صورت دوره ای توقف تنفس در حالی که شما خواب و این می تواند اتفاق می افتد تا 90 بار در شب. اثرات اصلی آپنه خواب محرومیت از خواب و محرومیت از اکسیژن. این محرومیت از اکسیژن می تواند منجر به یک میزبان از مشکلات مانند بیماری های قلبی و سکته مغزی و دیابت نوع II افسردگی و افزایش سریع وزن.

مقرون به صرفه استفاده از تشخیص آپنه خواب است که با استفاده از یک پالس اکسیمتر. Oximeter پالس فوتوالکتریک دستگاه نظارت که اندازه گیری اشباع اکسیژن در خون یک فرد با ثبت نام ضربان درون مفصلی و تشخیص درصد از هموگلوبین (Hb) است که اشباع شده با اکسیژن است.

این دستگاه یک فرم قابل حمل oximeter پالس است که متشکل از یک دیود ساطع نور یک آشکارساز عکس پروب متصل به بیمار انگشت یا گوش لوب است که مربوط به یک واحد کامپیوتری. واحد نمایش درصد هموگلوبين اشباع شده با اکسیژن با هم با شنیدن سیگنال برای هر پالس ضرب و شتم یک محاسبه ضربان قلب و یک صفحه نمایش گرافیکی از جریان خون گذشته شد.

Oximeter پالس کار می کند با استفاده از یک خارجی پروب به گزاف گویی قرمز و مادون قرمز نور خاموش مویرگی تخت اساسی شد. منبع نور سرچشمه از پروب در دو طول موج. نور تا حدودی جذب شده توسط Hb با مقادیر متفاوت باشد که با توجه به اینکه اشباع شده است و یا desaturated با اکسیژن است. با محاسبه جذب در طول موج دو پردازنده می تواند محاسبه نسبت هموگلوبین است که اکسیژن. Oximeter پالس وابسته به یک جریان ضرباندار و تولید یک نمودار از کیفیت جریان.

صترلزرس ممکن است مورد استفاده قرار گیرد در انواع شرایط اما از ارزش خاص برای نظارت اکسیژن و ضربان قلب. چندین سبک های مختلف از صترلزرس از جدول بالا در مدل های مورد استفاده در بیمارستان به دستی واحد و قابل حمل انگشت صترلزرس. دستی oximeter پالس با استفاده از یک پروب قرار داده شده است که در آن فرد انگشت یا لاله گوش متصل به واحد با یک طناب. آن را مناسب تر است در یک محیط بالینی از در خانه.

انگشت oximeter پالس از سوی دیگر و بسیار جمع و جور است. واحد خود را قرار داده است در نوک انگشتان و آن می درخشد دو پرتو نور از طریق نوک انگشتان به مرتب کردن بر اساس رنگ خون و تعیین سطح اشباع اکسیژن و تعداد ضربان قلب. قابل حمل انگشت صترلزرس باعث می شود آنها را یک انتخاب بسیار محبوب برای استفاده در خانه و برای حرفه ای پزشکی است که همیشه “بر روی بروید”.

با استفاده از پالس اکسیمتر برای کمک به تشخیص آپنه خواب است که یک غیر سرزده و بدون درد روش ارزان.

[ad_2]

adminfasd1312

adminfasd1312

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *