ویژگی های اساسی از انتقال تکنولوژی!

[ad_1]

کل هجوم تکنولوژی در کشورهای توسعه نیافته از کشورهای سرمایهداری پیشرفته به دلایل آشکار خواهد شد که برجسته از این بحث است. شرکت های چند ملیتی نقش حیاتی در انتقال تکنولوژی و انگیزه بودن حداکثر سود برای شرکت مادر از طریق شرکت های تابعه خود را. این شرکت به عنوان ابزار اصلی انتقال تکنولوژی و یا از طریق شرکت های تابعه خود را یا از طریق قراردادی توافق های انجام شده با کشورهای در حال توسعه. ایده این است که به فرآیندهای مکانیزه و تجهیزات که به صورت محلی در دسترس است.

تکنولوژی تامین کننده معمولا دست بالا با توجه به انحصاری قدرت که ناشی از اختراع ثبت شده برای حفاظت از تمایز محصولات و فرآیندهای. اغلب ضوابط و شرایط انتقال هستند خودسرانه حل و فصل زیر بسیار ناقص شرایط بازار توسط این فناوری تامین شرکت های چند ملیتی. کشورهای پیشرفته باید مزایای استفاده از کاهش تراکم جمعیت حتی توزیع ثروت ملی استاندارد بالا از زندگی بیشتر تزریق سرمایه به تحقیق و توسعه و در دسترس بودن پرسنل مجرب تمایل به سمت پژوهش ، کشورهای در حال توسعه از سوی دیگر در معرض فشارهای بالا جمعیت و تراکم و توزیع نابرابر ثروت اقتصادی (مردم فقیر تر شدن فقرا و غنی حتی ثروتمندتر) متوسط یا پایین استانداردهای زندگی و غیره. سرمایه تخلیه رخ می دهد به دلیل سنگین استقراض از بانک جهانی که منجر به افزایش اجتماعی سربار. در چنین شرایطی آن را در کنار غیر ممکن است برای یک کشور در حال توسعه به پمپ سرمایه به فعالیت های مربوط به تحقیقات است.

قدرت چانه زنی کشورهای در حال توسعه ضعیف است, به عنوان آنها هیچ دسترسی به اطلاعات در مورد فن آوری های جایگزین و منابع خود و نه زیرساخت های لازم برای ارزیابی مناسب از تجهیزات ميانجی ها و فرآیندهای. ضمن اینکه بخش بزرگی از هجوم تکنولوژی در کشورهای در حال توسعه است که در پاسخ به سیاست صنعتی شدن از طریق جایگزینی واردات. انتقال تکنولوژی از کشورهای توسعه یافته به کشورهای توسعه نیافته ساخته شده است در تعدادی از راه های. آنها طبقه بندی به دو دسته گسترده مي باشد. مستقیم مکانیزم و ساز غیر مستقیم. مستقیم مکانیزم شامل انتقال تکنولوژی از طریق بانک ها و مجلات و صنعتی و نمایشگاه همکاری های فنی ، از افراد ماهر ، در اینجا یک انتخاب وجود دارد برای توسعه کشور به انتخاب تکنولوژی مناسب که به بهترین وجه مناسب خود را نیاز. این است که به صورت اصلی و انتقال فناوری است که کشورهای پیشرفته ترجیح می دهند.

غیر مستقیم مکانیزم دلالت بر انتقال تکنولوژی در یک “بسته” یا “بسته نرم افزاری” حاوی تکنولوژی-تجسم تجهیزات صنعتی مانند ثبت اختراعات و علامت تجاری, مهارت, سهام سرمایه, و غیره. در این سیستم یک محلی سازمانی مذاکره با شرکت های چند ملیتی برای حمل و نقل از عناصر مورد نیاز از تکنولوژی و قوانین و مقررات و شرایط در حال حل و فصل از طریق یک فرایند تجاری معامله. پس از شرکای تجاری نابرابر شرایط قرارداد همواره محدود و قیمت تمدید تکنولوژی نامعقول است.

همه کشورهای توسعه نیافته که باید تصمیم گرفتند برای رشد در طول کلاسیک مسیر رشد سرمایهداری در یک موقعیت برای دعوت از شرکت های چند ملیتی اگر بدون هیچ دلیل دیگر از حداقل برای انتشار تکنولوژی.

[ad_2]

adminfasd1312

adminfasd1312

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *