هوای آفتابی درغرب ، ایران درگیر طوفان!

هوای آفتابی درغرب ، ایران درگیر طوفان!

[ad_1]

گروه بین‌الملل-رجانیوز: یک بام و دو هوا ! رسانه های غربی و معاند نظام جمهوری اسلامی ایران اولین بار نیست که مصداق این ضرب المثل شده اند . عداوت با آن ها کاری کرده تا امروز رسوا تر از هر زمان دیگری چهره واقعی خود را برای مخاطبان خود به نمایش بگذارند.

رسانه های فارسی زبان که جیره خوار دولت هایی هستند که هیچگاه با ایرانیان هم دل نبوده و برای حفظ و به دست آوردن منافع بیشتر بارها و بارها با اقداماتشان در طول تاریخ سعی در آسیب رساندن به این مرز و بوم و مردمانش داشتند .

از تجزیه خاک ایران گرفته تا قحطی و حمایت از صدام در جنگ تحمیلی و در زمان حال هم ترور و تحریم وسیله ای شده تا این دولت ها بخواهند به اهدافشان دست پیدا کنند، حالا هم رسانه ها تبدیل به ابزاری شده است تا آنان را بیش از پیش به سمت هدفشان که نابودی نظام جمهوری اسلامی ایران است سوق دهد.

شیوع ویروس کرونا در جهان بار دیگر بهانه ای شد برای این رسانه های وابسته تا در شیپور ناکار آمدی نظام اسلامی بدمند و با القای حس نا امیدی به مخاطبان خود مسئولان ایرانی را ناکارآمد و اوضاع در ایران رابحرانی و غیر قابل کنترل جلوه دهند .

اتاق فکر این رسانه ها پس از اعلام ایران مبنی برشناسایی اولین مبتلا و فوتی بر اثر ویروس کرونا دست به کار شد تا با اخبار جعلی ذهن مخاطبان خود را به این سمت ببرد که اخبار داخلی و رسمی منتشر شده صحت ندارد و اوضاع را در ایران بحرانی تر از آنچه که هست جلوه دهند.

رسانه های غربی با ارائه اخبار کذب به مخاطبان به طور مستقیم شعور آنان را نشانه گرفته اند ، در حالی که جمهوری اسلامی به خوبی با همت همه جانبه دولت ، کادر درمانی ، مردم ، نیروهای نظامی و بسیجیان جهادگر کنترل اوضاع را به دست گرفته اند ، این رسانه با پخش اخباری ساختگی به تشویش اذهان عمومی می پردازند.

به طور مثال تصاویر ماهواره ای از آرامستان بهشت معصومه قم منتشر کردند و مدعی شدند قطعه ای در این محل مختص متوفیان کرونا تدارک دیده شده و در سردخانه های این مکان انبوهی از جنازه های کرونایی است که جمهوری اسلامی از کنترل اوضاع عاجز مانده است ، یا در اخبار خود مبتلا شدن مسئولان کشور به کووید ۱۹ را که اغلب در خط مقدم مبارزه با این ویروس بودند نشان از بحرانی بودن اوضاع ایران خواندند وضمن متهم کردن ایران به پنهان کاری درباره آمار مبتلایان و فوتی ها ، بارها در اخبار خود ایران را صادر کننده این ویروس به دیگر نقاط جهان معرفی کردند.

اما تنها چند روز کافی بود تا آن روی سکه خود را نشان بدهد و بحران اروپا و آمریکا را در مواجهه با ویروس کرونا فرا بگیرد ، همین رسانه ها در واکنشی متفاوت اوضاع را کاملا در این کشورها عادی خواندند در حالی که برخی از کشورهای غربی کامیون های یخچالدار محل نگهداری اجساد متوفیان کروناست و تعدادی از دولت ها دستور حفر گور های دسته جمعی برای دفن مردگان کرونایی خود صادر کردند رسانه ها در اخبار خود این مسئله را عادی جلوه داده و آن را راهکار این دولت ها بیان کردند.

در حالی که تست مسئولان و سیاست مداران برخی کشورهای غربی یکی پس از دیگری مثبت میشود دیگر این کشورها را متهم به پنهان کاری و اوضاع بحرانی نمی کنند.

از غارت فروشگاه ها توسط مردم ، دزدی اقلام بهداشتی توسط دولت ها و کمبود کادر پزشکی و وسایل درمانی در تیتر اخبارشان نه تنها خبری نیست در عوض تصاویری نمایشی از رسیدگی با تجهیزات پیشرفته به بیماران ، پزشکان خوشحال و سر حال ، تصاویر عید پاک و … سر خط اخبارشان است تا اوضاع غرب وحشی را تحت کنترل و مناسب جلوه دهند.

این بار نخست نیست که رسانه های معاند فارسی زبان اینگونه اخبار را با سلیقه خود خوب یا بد جلوه می دهند و با تناقض گویی و توهین به شعور مخاطبان سعی در القای حس نا امیدی به مردمان ایران دارند ، غافل از آنکه ایرانیان متحد تر از قبل در کنار هم بر مشکلات فایق می آیند و تجربه این را ثابت کرده است هیچ چیز مانع اتحاد ایرانیان نمی‌شود.

[ad_2]

Source link

adminfasd1312

adminfasd1312

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.