همه چیز در مورد تحصیل در کانادا

امروزه افراد بسیاری از سرتاسر دنیا خواهان ادامه تحصیل در کانادا و در دانشگاه های معتبر و ‌با رنکینگ بالا هستند.

داشتن دانشگاه های برجسته، شهرهای دانشجویی پویا و سبک زندگی با نظم و انضباط کانادایی این کشور را به مقصدی محبوب در میان دانشجویان تبدیل کرده است.

سازمان ملل متحد همواره کانادا را به عنوان یکی از بهترین مکانهای جهان برای زندگی معرفی می کند و همیشه در لیست ۱۰ کشور برتر از نظر کیفیت زندگی بوده است.

رایابین الملل

 

پذیرش تحصیلی در کانادا

ممکن است در موارد استثنایی بتوانید برای دوره‌ی دکتری «پذیرش سریع» ــ یعنی بدون مدرک کارشناسی ارشد ــ بگیرید. در این حالت باید در دو سال پایانی مقطع کارشناسی‌تان نمرات بالایی (معدل رتبه اول) داشته باشید و پتانسیل بالایی برای فعالیت دانشگاهی مثل انتشار مقالات پژوهشی و … از خود نشان دهید.

بورسیه‌های دانشگاه دالهاوزی: بورسیه‌هایی است که برای همه‌ی دانشجویان (اعم از داخلی و بین‌المللی، فعلی یا در حال اپلای) دانشگاه دالهاوسی در هالیفاکس در نظر گرفته شده است.

در ادامه در هر مقطع تحصیلی قصد داریم شرایط مورد نیاز را مورد بررسی قرار دهیم پس با ما همراه باشید.

سال تحصیلی از ماه سپتامبر هر سال آغاز می شود ، اما برخی دانشگاه ها دارای چندین تاریخ شروع برای برنامه های کارشناسی ارشد هستند.

کانادا مقصدی جذاب و چند فرهنگی برای تحصیل و یادگیری است. همین ویژگی‌ ها باعث شده است که این کشور با فراهم کردن فرصت‌ های غنی پژوهشی برای کمک به رشد تخصصی مخاطبان، به یکی از گزینه‌های عالی برای تحصیلات دوره‌ی دکتری تبدیل شود.

 

هزینه های تحصیل در کانادا

بر طبق اعلام مرکز آمار کانادا، میانگین شهریه تحصیل دانشجویان بین المللی در سال تحصیلی ۲۰۲۰-۲۰۱۹ میلادی سالانه ۲۹,۷۱۴ دلار کانادا (حدود ۲۲,۵۰۰ دلار آمریکا) بوده است. البته رشته‌های هنر و علوم انسانی ارزان‌تر هستند، اما رشته‌های مانند مهندسی و پزشکی گران‌تر هستند و سالانه به‌طور متوسط ۳۰,۷۴۲ دلار کانادا (حدود ۲۳,۳۰۰ دلار آمریکا) هزینه شهریه آنهاست.

top unyversities

اگر شما تحصیلات دوره ی دبیرستان خود را با موفقیت سپری کردین و معدل دیپلم شما معدل نسبتا بالایی باشد( ترجیحا بالای ۱۸) امکان اخذ پذیرش مستقیم از دانشگاه های کانادا وجود دارد البته ارائه ی مدرک زبان انگلیسی نیز از الزامات اخذ پذیرش می باشد.

انواع بورسیه و سایر موقعیت‌های تامین مالی است که هدفش آن دسته از دانشجویان داخلی و بین‌المللی است که یا در حال حاضر در دانشگاه سایمون فریزر تحصیل می‌کنند یا در حال برنامه‌ریزی برای ورود به آن‌جا هستند.

منابع:

internationalraya.com

topuniversities.com

adminfasd1312

adminfasd1312

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *