نادران: قرائت بیانیه تشکر از قالیباف خلاف آیین‌نامه بود

[ad_1]

الیاس نادران در تذکری در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس با استناد به ماده ۱۱۴ آیین‌نامه داخلی مجلس گفت:‌ بیانیه‌هایی که در صحن علنی مجلس قرائت می‌شود باید به امضای حداقل نصف مجموع نمایندگان برسد. در جلسه گذشته آقای قالیباف اجازه دادند بیانیه نمایندگان خوزستان در تشکر از سفر ایشان به این استان قرائت شود در حالی که تنها ۱۵ یا ۱۶ امضا داشت. اگر این موضوع باب شود از فردا هر ۱۵ نفر توقع دارند بیانیه‌شان قرائت شود.

 

وی در تذکر دیگری مستند به مواد ۴۰ و ۶۰ آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: در ماده ۴۰ آیین‌نامه می‌گوید انتخابات کمیسیون ویژه مطابق رویه کمیسیون‌های دیگر است و ماده ۶۰ می‌گوید این انتخابات توسط مسن‌ترین فرد عضو کمیسیون برگزار و اعضا انتخاب می‌شوند. آقای قاضی‌زاده در جلسه کمیسیون ویژه تولید آمد و من معترض نشدم زیرا برایم اهمیتی نداشت ولی برای هیأت رئیسه خیلی بد است که قفسه سینه‌اش انقدر تنگ باشد که ۵ دقیقه ریاست ما برای برگزاری انتخابات هیأت رئیسه تحمل نشود.

 

نادران خاطر نشان کرد: ایشان باید رسما از کمیسیون عذرخواهی کند زیرا حق مداخله و حضور نداشت و بی‌اجازه این کار را انجام داد.

 

نیکزاد که اداره جلسه را بر عهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: شما که پیشکسوت هستید این موضوع را آنجا مطرح می‌کردید. قطعا آقای قاضی‌زاده هاشمی که مثل شما سوابقی دارند این موضوع را می‌پذیرفتند. احتمالا تفاهم کردید و ایشان جلسه را برگزار کرده است.

[ad_2]

Source link

adminfasd1312

adminfasd1312

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *