مشکل خاموش شدن ناگهانی تبلت + راه حل

مشکل خاموش شدن ناگهانی تبلت + راه حل

[ad_1]

دلایل زیادی برای خاموش شدن ناگهانی تبلت یا گوشی وجود دارد. احتمال دارد که بر اثر خراب شدن قطعات فیزیکی یا با نصب برنامه ای از لحاظ نرم افزاری دستگاه با مشکل مواجه شده است. اگر بر اثر نقص سخت افزاری با خاموش شدن تبلت مواجه شدید، در اسرع وقت به یک متخصص مراجعه کنید.

اما ممکن است در اثر یک ایراد نرم افزاری خاموش شدن تبلت و گوشی رخ دهد، که در این حالت رفع مشکل راحت تر است که در ادامه به چند مورد شایع خواهیم پرداخت.

 

نفوذ آب، یکی از دلایل خراب شدن تبلت

فرض کنید گوشی و یا تبلت شما ناگهان خیس شده، در اولین لحظات میتوانید چندکارمهم انجام دهید تا از خرابی تبلت و گوشی جلوگیری کنید. در چنین مواقعی سریع عمل کردن بسیار مهم است. آب و الکتریسیته در تضاد یکدیگر هستند، حتی ممکن است شوک الکتریکی به شما منتقل شود. اگر به آب فرصت دهیم، در بخش های مختلف مدار و شکاف ها و حتی به فضای خالی باتری هم نفوذ کرده و آنها را خراب می کند. پس سریع عمل کنید!

اگر گوشی شما خیلی زیاد خیس شده باشد میتوانید سریعا آن را خاموش کنید. همچنین در صورتی که باتری تبلت و گوشی شما قابل خارج کردن است، به جای خاموش کردن دستگاه میتوانید باتری آن را از دستگاه خارج کنید.

راه حل بعدی که پیشنهاد میکنیم یک کاسه برنج است. یک کاسه برنج خام و پخته نشده را  برای خشک کردن گوشی درنظر بگیرید. این ظرف باید به اندازه کافی بزرگ باشد و برنج به خوبی دور گوشی یا تبلت را بگیرد. برنج خشک در طول شب رطوبت گوشی شما را جذب می کند و شاید گوشی شما را به وضعیت عادی برگرداند.

 

 

 

راه حل بعدی که می خواهیم پیشنهاد کنیم سشوار است. درجه حرارت آن را کم کنید و گوشی را در فاصله ی مناسبی جلوی آن قرار دهید. مراقب صفحه نمایش باشید.، حرارت زیاد ممکن است صفحه‌ی لمسی گوشی را خراب کند. تا 10 دقیقه با سشوار این کار را ادامه دهید و هوای گرم را به ملایمت به سمت گوشی هدایت کنید.

دقت کنید که شارژر تبلتتان اصل باشد!

استفاده از کابل شارژ تقلبی مهم ترین عامل خراب شدن باتری تبلت است. اگر شارژر تبلت شما جدید است، ولی تبلتتان به خوبی قبل شارژ نمی شود باید به ارجینال بودن آن شک کنید. یکی از ویژگی های  کابل های تقلبی بسیار شکننده بودن کابل است و از هیچ استاندارد و کیفیتی  برخوردار نیستند. خراب شدن باتری تبلت یکی از عوارضی است که در صورت استفاده از کابل شارژ تقلبی با آن مواجه می شوید. حتی امکان دارد که تبلت شما دیگر  روشن نشود. یکی دیگر از نشانه های تقلبی بودن شارژر، داغ شدن بیش از حد کابل است.

نمایش ناگهانی بوت لوپ، یکی از نشانه های خراب شدن تبلت

بوت لوپ در اندروید مشکل شایعی است که ممکن است هر کاربری با آن مواجه شود. مشکل بوت لوپ در اندروید می تواند دلایل زیادی داشته باشد. ممکن است اپلیکیشن جدیدی نصب کرده باشید که فایل های سیستمی را تغییر داده و روی بوت دستگاه اثر منفی گذاشته است. گاهی اوقات نصب رام و یا آپدیت آن به صورت رسمی و غیررسمی می تواند دستگاه را دچار بوت لوپ کند.

یکی از عواملی که منجر به ریستارت شدن مداوم گوشی می شود، آپدیت ناقص گوشی می باشد که باعث این معضل و مشکل شده است.

وقتی دستگاه شما دچار بوت لوپ می شود، قابل تعمیر است اما در بعضی از موارد شاید تبلت دیگر روشن نشود. پیشنهاد میکنیم قبل از آنکه دچار دردسر شوید اطلاعات خود را وارد فلش مموری کنید.

 

 

 

خراب شدن باتری تبلت، یکی از دلایل روشن نشدن تبلت

 اگر شما تبلتتان را با شارژر 12 ولتی شارژ کرده اید در صورتیکه باید با برق و ولتلژ پایین و اندازه مشخص شارژ شود، باتری دچار خرابی می شود و می سوزد. به همین علت اگر چنین اشتباهی کردید، اقدام به تعویض باتری کنید. اما اگر شما توانسته اید تبلت خاموش شده را روشن کنید، نمایشگر آن کماکان سیاه رنگ است و روشن نمی شود و حتی نتوانسته اید لوگو را ببینید بهترین راه خارج کردن باتری است. البته این کار برای کاربرانی که دارای تبلت هایی با باتری تعویض شدنی هستند کاربرد دارد. در صورتی که تبلت با باتری غیر قابل تعویض دارید ابتدا پاور تبلت را ۳۰ ثانیه نگه دارید تا خاموش شود. در مرحله بعد ۳۰ ثانیه تا ۱ دقیقه صبر کنید و بعد دوباره برای روشن کردن تبلت تلاش کنید.

چرا تبلتتان روشن نمی شود؟

مشکل خاموش شدن ناگهانی تبلت برای اکثر دارندگان این دستگاه پیش آمده است. میتواند به دلایل سخت افزاری یا تداخلات نرم افزاری، این مشکل به وجود آید. لازم به ذکر است که خاموش شدن ناگهانی تبلت ارتبط چندانی به سیستم عامل ندارد. با این حال اگر مشکلات به وجود آمده به دلایل خرابی شارژر یا باتری است، سعی کنید برای جایگزین کردن حتما به دنبال گزینه اورجینال باشید. فروشگاه اینترنتی جانبی، به عنوان یکی از بهترین مراکز فروش تجهیزات جانبی گوشی موبایل و لپ تاپ می تواند همراه خوبی برای شما عزیزان باشد.

 

[ad_2]

Source link

adminfasd1312

adminfasd1312

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.