قاسمیان رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شد!

قاسمیان رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شد!

[ad_1]

گروه سیاسی-رجانیوز: محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در حکمی تعجب برانگیز حجت‌الاسلام غلامرضا قاسمیان را به ریاست کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس منصوب کرد.

 

به گزارش رجانیوز، متن این حکم به شرح زیر است:

 

حضرت حجت الاسلام و المسلمین آقای غلامرضا قاسمیان

 

نظر به تعهد دینی و انقلابی و سوابق پژوهشی، قرآنی و حوزوی، جنابعالی را به عنوان “رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد” مجلس شورای اسلامی منصوب می‌نمایم.

 

انتظار می‌رود با تاکید بر رویکردهای تحول کارآمدسازی، هوشمندسازی و مردمی سازی و با بهره گیری از دانش‌ها و فناوری‌های جدید نسبت به گردآوری، سازماندهی، پژوهش و اشاعه آثار حقوقی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی با تاکید بر اسلام‌شناسی و ایران‌شناسی، حفظ و نگهداری میراث ملی و ارائه خدمات به نمایندگان محترم مجلس و سایر مراکز، برنامه‌ریزی و اقدام نمائید.

 

توفیق روزافزون جنابعالی را در انجام این مسئولیت خطیر از خداوند منان مسئلت می‌نمایم.

 

انتصابات دو هفته‌ اخیر قالیباف نشان می‌دهد بیشتر از آنکه شایسته‌سالاری برای رئیس مجلس اهمیت داشته باشد «خودی» بودن اهمیت دارد. شاید قاسمیان برای مناصب دیگری شایستگی داشته باشد اما برای ریاست کتابخانه‌ی مجلس که روزی جایگاه بزرگانی چون یوسف اعتصام‌الملک آشتیانی، پدر پروین اعتصامی، عبدالحسین حائری و رسول جعفریان بوده است، با توجه به کارنامه‌ی او، اصلا انتخاب عاقلانه‌ای بنظر نمی‌رسد.

 

باید توجه داشت لازمه‌ی ریاست کتابخانه‌ی مجلس یک کارنامه‌ی علمی موجه، پربار و قابل قبول به خصوص در میان جامعه‌ی علمی کشور می‌باشد.

[ad_2]

Source link

adminfasd1312

adminfasd1312

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.