فیلتر درام یا روتاری وکیوم درام فیلتر

درام فیلتر

فیلتر درام یا روتاری وکیوم درام فیلتر  (RVDF) در سال ۱۸۷۲ به ثبت رسیده است یکی از قدیمی ترین فیلترهایی است که در جداسازی مواد جامد و مایع صنعتی استفاده می شود. درام فیلتر کاربرد انعطاف پذیری در فرایندهای آبگیری ، شستشو و شفاف سازی آب و فاضلاب را فراهم می کند.

کاربردهای درام فیلتر

تصفیه آب استخرهای پرورش ماهی یکی از بزرگ ترین چالش ها، در صنعت پرورش ماهی است. این روزها کاهش هزینه های تولید از مهم ترین اصول برای افزایش درآمد در هر صنعتی محسوب می شود. تصفیه آب استخرهای نگهداری ماهی با روش های سنتی، بسیار زمان بر و پر هزینه می باشد. اما بهره گیری از سیستم تصفیه آب درام فیلتر، تحول وسیعی در این صنعت به وجود آورده است. در حقیقت این دستگاه عمل تصفیه و فیلتر مکانیکی آب ورودی و خروجی و همین طور آب برگشتی مزارع پرورش ماهی را انجام می‌دهد.
نکته قابل توجه این است که این ذرات حتما باید بدون شکسته شدن از سیستم آب خارج شوند. هر چقدر فضولات جامد توده های بزرگ تر و درشت تری باشند، جداسازی آن ها با درام فیلتر آسان تر و بهتر خواهد بود.

نحوه کار فیلتر درام

یک درام فیلتر دوار از یک درام چرخان بزرگ تشکیل شده است که توسط توری پوشانده شده است. درام بر روی محور معلق است که این محور حاوی مایع یا جامدات است . درام تقریباً ۵۰-۸۰٪ از سطح خودرا در مایع غوطه ور کرده است.

همانطور که درام به داخل گودال می چرخد ، دوغاب به درام وارد شده و آب از سطح توری عبور می کند و از حالت تعلیق مایع یا جامد به صورت تفاله نیمه خشک شده و شبیه کیک خارج می شود. وقتی این تفاله در حال چرخش است ،در منطقه خشک شدن آبگیری می شود. درام به طور مداوم به یک چرخه جداسازی دیگر می چرخد.

ویژگی منحصر به فرد شست و شوی خودکار(بکواش) در دستگاه باعث می شود حذف ذرات معلق در آب های شور و شیرین و فاضلاب های صنعتی و بهداشتی به بهترین نحو صورت گیرد.

کاربرد دستگاه درام فیلتر به این صورت است که بعد از ورود آب مزارع به قسمت فیلتراسیون درام، مواد معلق موجود در آب در بخش توری شکل که روی آن را شبکه مشبکی پوشانده، جدا می شوند و سپس مواد معلق جامد و فضولات را از آب جدا  می کند و آب را برای استفاده مجدد تصفیه می نماید. در واقع درام فیلتر آب های مصرف شده را دوباره به چرخه مصرف بر می گرداند و از استفاده بیش از اندازه آب و افزایش هزینه جلوگیری می کند.

مشخصات و طریقه ساخت درام فیلتر

  • ۸۰ درصد صرفه جویی در مصرف آب مورد نیاز
  • ۹۰ درصد صرفه جویی در مصرف هزینه های منابع انسانی و کارگران
  • ظرفیت تصفیه آب ۱۰ تا ۷۰۰ لیتر آب در ثانیه
  • ۲ برابر شدن تراکم ماهی ها در فضای مورد استفاده
  • کاهش فضای موردنیاز برای نصب و فیلتراسیون
  • افزایش سایر فضاهای کارگاه تولیدی
  • استهلاک پایین قطعات و قیمت ارزان در زمان نگهداری و تعمیرات
  • وجود یک سیستم آلارم ( هشدار دهنده ) برای خرابی دستگاه
  • دارای بدنه تمام استیل و ضد زنگ

برای اطلاع از قیمت درام فیلتر و دریافت مشاوره  با کارشناسان ما تماس بگیرید تلفن:  ۰۹۱۳۸۶۶۴۳۴۷ – ۰۹۱۳۳۳۷۵۲۰۰ 

adminfasd1312

adminfasd1312

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *