عمل جراحی معده برای لاغری

تصمیم گیری برای انجام یک عمل جراحی معده برای لاغری در ابتدا سخت است، اما شما باید از بین چندین روش یکی را انتخاب کنید. هرکدام با خطرات مختلف و کاهش وزن متفاوتی و مزایای مختص به خود همراه هستند. بنابراین در ابتدا باید تصمیم بگیرید که کدام عمل جراحی معده برای لاغری، برای شما بهترین است. در ادامه توضیح مختصری از دکتر مهدی سلیمی در خصوص عمل جراحی معده برای شما آورده شده است.

وقتی نقش و عملکرد انواع مختلف عمل معده برای لاغری را فهمیدید، باید تعیین کنید که ایمن ترین روش جراحی کاهش وزن در مورد شما کدام است؟ هیچ دو موردی مشابه نیستند و جراح کاهش وزن شما بهترین فرد برای تعیین بهترین روش جراحی چاقی برای شما است. در اینجا جوانب مثبت و منفی گزینه های مختلف جراحی کاهش وزن که باید در تصمیم گیری آگاهانه به آنها توجه کنید، بسیار مهم است.

انواع جراحی معده برای لاغری:

در این خصوص تحقیقات جدید که سه نوع عمل جراحی کاهش وزن را در بیش از 46000 بیمار مقایسه می کند، می تواند کمک کند. سه نوع جراحی معده برای لاغری شامل بای پس معده، گاسترکتومی اسلیو و باند قابل تنظیم معده است. تقریباً 25000 نفر در این مطالعه، عمل بای پس معده داشتند. همچنین این مطالعه نشان داد که جراحی بای پس معده بیشترین کاهش وزن را دارد، چه کوتاه مدت و چه بلند مدت. با این حال در نظر گرفتن سایر روش های درمانی برای كاهش وزن، مانند مصرف دارو، بسیار مهم است.

این روش (بای پس معده) شامل کوچک شدن معده و دور زدن بخشی از روده کوچک است. بعد از این جراحی، افراد با غذای کمی سیر می شوند و بدن به همان اندازه کالری جذب نمی کند.

تقریباً 19000 نفر در این مطالعه گاسترکتومی اسلیو داشتند که شامل بیرون آوردن بخشی از معده شما است تا سریع تر سیر شوید. سرانجام، بیش از 2500 نفر تحت عمل جراحی باند قابل تنظیم قرار گرفتند. یک جراح یک باند بادی را در اطراف قسمت بالای معده شما قرار می دهد و فقط یک کیسه کوچک برای شما پر می شود. بقیه معده شما با یک بادکنک حاوی محلول نمکی پر شده است که به باند متصل شده است. این مطالعه نشان داد که بای پس معده برای کاهش وزن موثرترین است.

جراحی بای پس معده به طور متوسط 31 درصد از دست دادن وزن کل بدن در سال اول و 25 درصد از کل وزن بدن را پس از پنج سال کاهش داد. گاسترکتومی اسلیو منجر به کاهش 25 درصدی در کل وزن بدن در سال اول و 19 درصدی از دست دادن وزن کل بدن پس از پنج سال شد. باند معده قابل تنظیم منجر به کاهش 14 درصدی در کل وزن بعد از یک سال و 12 درصد در 5 سال کاهش وزن می شود.

برای یک فرد متوسط در این مطالعه، 19 کیلوگرم کاهش وزن بین روش بای پس و اسلیو بعد از پنج سال وجود داشت.

مطمئن ترین شکل عمل معده برای لاغری چیست؟

اینکه بی خطرترین روش جراحی کاهش وزن چیست، سوال مهمی است که باید هنگام بررسی یک روش عمل معده با دقت بررسی شود. پیشرفت در زمینه جراحی منجر به گزینه های متعددی برای جراحی کاهش وزن شده است، اما همه گزینه ها به همان اندازه ایمن و موثر نیستند. از همه مهمتر، BMI، پارامترهای سلامتی و اهداف شخصی هر بیمار منحصر به فرد است. در نتیجه این که کدام یک از جراحی های معده برای شما بهترین گزینه است، ممکن است با گزینه درمانی مناسب برای فرد دیگری متفاوت باشد.

برای تعیین اینکه کدام یک از جراحی های چاقی برای شما بهتر است، باید در جلسات مشاوره اولیه با جراح خود مشورت کنید. یک جراح باتجربه، ایمنی شما را بیش از سایر ملاحظات در اولویت قرار می دهد و به شما کمک می کند تا برای سلامتی و لاغری طولانی مدت خود تصمیم درستی بگیرید.

گزینه های عمل معده برای لاغری:

برای تعیین اینکه بی خطرترین روش جراحی چاقی برای شما چیست، جراح BMI و سابقه پزشکی شما را بررسی می کند. به طور کلی، اگر BMI شما حداقل 40 باشد شما را به عنوان کاندیدای این روش در نظر می گیرند. با این حال، اگر از هرگونه بیماری مرتبط با چاقی رنج می برید، حتی با BMI 35 می توانید کاندیدای مناسبی باشید.

اینکه کدام یک از جراحی های کاهش وزن برای شما بهتر است، ممکن است به شرایط پزشکی خاص شما بستگی داشته باشد، مانند بیماری قلبی، بیماری کبد چرب، فشار خون بالا، آپنه انسدادی خواب، چربی خون یا PCOS می تواند تاثیر داشته باشد. در اینجا چهار گزینه اصلی جراحی کاهش وزن وجود دارد که باید مطابق با نظر جراح خود ارزیابی کنید.

جراحی اسلیو معده

جراحی اسلیو معده گسترده ترین روش جراحی چاقی امروز است. در این روش جراح حدود 75 تا 80 درصد از معده شما را از بین می برد. با این کار معده شما به یک کیسه کوچک، شبیه اندازه و شکل موز، کاهش می یابد. VSG به دلیل روش های دوگانه ای که برای کمک به شما در کاهش وزن دارد، توصیه شده ترین روش است.

کاهش قابل توجه معده این اطمینان را به شما می دهد که در هر زمان فقط می توانید مقدار بسیار محدودی غذا بخورید و به سرعت احساس سیری می کنید. علاوه بر این جراحی اسلیو معده منجر به کاهش تولید هورمون گرسنگی می شود. این موضوع به شما کمک می کند اشتهای خود را کمتر کنید.

جراحی بای پس معده

جراحی بای پس معده یکی دیگر از اشکال عمده جراحی کاهش وزن است. این روش در دو مرحله انجام می شود. در ابتدا، جراح شما با استفاده از ابزاری، معده ی شما را به دو قسمت بزرگ پایین و قسمت کوچک فوقانی تقسیم می کند. غذا مستقیماً وارد معده کوچک تر می شود، که این اطمینان را به شما می دهد که هر بار فقط می توانید مقدار کمی غذا بخورید.

بخش دوم جراحی بای پس معده شامل اتصال معده ایجاد شده با جراحی با روده کوچک است. با استفاده از این روش، غذایی که می خورید بیشتر روده کوچک شما را دور زده و از معده مستقیم به بخش متصل شده روده می رود. این روش باعث کاهش قابل توجه جذب کالری توسط بدن شما می شود.

جراحی باند باند معده

در جراحی باند معده، جراح شما یک باند بادی را در اطراف معده شما قرار می دهد. این امر معده شما را به دو بخش تقسیم می کند (دقیقاً مانند مورد جراحی بای پس معده). غذای شما مستقیماً به قسمت کوچکتر می رود و در نتیجه سریع تر احساس سیری خواهید کرد. در این حالت، غذا به تدریج به قسمت بزرگتر معده شما سرازیر می شود.

تفاوت اینجا با بای پس معده این است که جراح شما بجای منگنه ها از باند معده استفاده می کند. ثانیا، تغییر مسیر پیچیده روده در این جراحی دخیل نیست. با این حال، جراحی نوار دور دیگر محبوبیتی ندارد زیرا ممکن است باند معده با گذشت زمان از بین برود. میزان موفقیت این روش در مقایسه با سایر گزینه های جراحی کاهش وزن نسبتاً کمتر است.

سوییچ اثنی عشر

جراحی سوئیچ اثنی عشر در مکزیک ممکن است فقط در موارد استثنایی برای اصلاح چاقی شدید توصیه شود. این جراحی دو روش پزشکی را در یک عمل جراحی محدود و غیرجذی ترکیبی قرار می دهد. اولین مرحله جراحی محدود کننده است که شامل برداشتن 80٪ معده است (که کاملاً شبیه اسلیو معده است).

مرحله دوم جراحی سو جذب است، جایی که جراح شما قسمت اول روده (اثنی عشر) را با قسمت آخر متصل می کند. این روش باعث کاهش قابل توجه جذب کالری در روده می شود. از این لحاظ، این روش اصول اسلیو معده و بای پس معده را ترکیب می کند.

adminfasd1312

adminfasd1312

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *