شهادت مرزبان حین درگیری با قاچاقچیان در بانه

شهادت مرزبان حین درگیری با قاچاقچیان در بانه

[ad_1]

سردار علیرضا مرزبانی فرمانده مرزبانی استان کردستان گفت: در اجرای تشدید اقدامات کنترلی و انسداد مرز و مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مرزبانان استان در هنگ مرزی بانه نسبت به پوشش معابر و خلا‌های مرزی اقدام کردند.

 

او افزود: در یکی از این ماموریت‌ها ظهر روز گذشته، مرزبانان حین کنترل و پایش نوار مرزی با کاروان قاچاقچیان مسلح حامل مشروبات الکلی مواجه شدند.

 

فرمانده مرزبانی استان کردستان اضافه کرد: مرزبانان بلافاصله با اخذ موضع مناسب و اجرای کمین، عرصه را بر متجاوزان و قاچاقچیان تنگ کردند و قاچاقچیان که خود را در محاصره دیدند با رها کردن محموله مشروبات سعی بر متواری شدن داشتند که مرزبانان در عملیاتی سریع و منسجم موفق شدند سه نفر از آن‌ها را دستگیر کنند.

 

او با بیان اینکه یکی از افراد دستگیر شده از سرشبکه‌های اصلی قاچاق مشروبات الکلی است، یادآور شد: مرزبانان در پاکسازی محل، محموله بزرگ مشروبات الکلی را کشف و مانع ورود این کالای قاچاق و ضد فرهنگی به کشور شدند.

 

سردار مرزبانی تاکید کرد: در این عملیات استوار دوم «علی خلیلی» بر اثر اصابت گلوله قاچاقچیان مجروح شد و بخاطر شدت جراحات به فیض عظمای شهادت نائل آمد.

 

فرمانده مرزبانی استان کردستان ضمن قدردانی و تشکر از مردم انقلابی و ولایتمدار استان کردستان بویژه مرزنشینان، ماموستا‌های منطقه، ریش سفیدان و معتمدان که خود مرزداران واقعی هستند، گفت: متاسفانه افراد محدود و فریب خورده‌ای اقدام به تردد غیرمجاز در نوار مرز و حریم ممنوعه کرده و گاهی نسبت به جابجایی کالای قاچاق اقدام می‌کنند و به هر دلیلی به تذکرات و هشدار‌ها و مقررات مرزی پایبند نیستند.

[ad_2]

Source link

adminfasd1312

adminfasd1312

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *