سندرز: ۲۹ میلیون آمریکایی غذای کافی ندارند

[ad_1]

«برنی سندرز» سناتور دموکرات ایالت ورمونت بامداد شنبه (به وقت تهران) در پیامی در توئیتر از شرایط اقتصادی آمریکا در دوران ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا انتقاد کرد.

 

وی در پیامی در توئیتر نوشت: «واقعیت های اقتصادی تحت (دولت) ترامپ این است: 29 میلیون آمریکایی غذای کافی ندارد و 30 میلیون بیکار در آمریکا دریافت 600 دلار در ماه را از دست دادند.»

 

سندرز در ادامه نوشت: «40 میلیون آمریکایی نیز با (خطر) بی خانمان شدن مواجه هستند حال آنکه 467 میلیاردر آمریکایی طی 5 ماه گذشته 800 میلیارد دلار درآمد داشته اند. وظیفه ما این است که اقتصادی ایجاد کنیم که برای همه کار کند.»

 

وی چند روز پیش نیز در پیامی در توئیتر نوشته بود: «در حالی که 40 میلیون آمریکایی با بی‌خانمان شدن مواجه هستند، وال‌استریت (بازار بورس آمریکا)  از لحاظ سود در حال ثبت رکورد است. در حالی که 30 میلیون کارگر شغل‌های خود را از دست داده‌اند،‌ دارایی 12 میلیاردر دارایی‌شان رکورد 1 تریلیون دلاری را رد کرد. نه ما نیازی به ریاضت برای خانواده‌های کارگری نداریم. ما نیازمند ریاضت برای 1 درصد و شرکت‌های چند ملیتی هستیم.»

 

اقتصاد آمریکا در دوران شیوع کرونا با بحران شدیدی مواجه شده و طبق گفته سندرز نرخ تولید ناخالص داخلی این کشور در چند ماهه گذشته دست کم 33 درصد افت داشته است.

 

از سوی دیگر همزمان با هشدارهای مکرر مسئولان درمانی مختلف در آمریکا درباره افزایش سریع شمار مبتلایان به ویروس «کووید۱۹» در این کشور، شمار ابتلای روزانه در ایالات متحده همچنان رو به افزایش است

[ad_2]

Source link

adminfasd1312

adminfasd1312

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *