سرنگونی یک پهپاد اماراتی در شهر مصراته لیبی

[ad_1]

گروه بین‌الملل-رجانیوز: دولت وفاق ملی لیبی اعلام کرد که یک فروند پهپاد امارات که در حال بمباران اهداف غیر نظامی در جنوب شهر مصراته بود سرنگون شد.

 

به گزارش رجانیوز به نقل از القدس العربی، این رویداد در منطقه «ابوقرین» رخ داد. «محمد قنو» سخنگوی دولت وفاق ملی لیبی در این رابطه اعلام کرد که پهپاد سرنگون شده مجهز به موشک بود و پیش از آنکه فرار کند، هدف قرار گرفت و سقوط کرد.

 

گفتنی است از زمان سرنگونی حکومت «معمر قذافی» رهبر سابق لیبی در سال ۲۰۱۱، این کشور تحت کنترل دو دولت موازی در شرق و غرب در آمده است؛ دولت وفاق ملی به ریاست «فایز السراج» در طرابلس (غرب کشور) که در سطح جهان به رسمیت شناخته شده است و دیگری دولت طُبرُق در شرق لیبی که خلیفه حفتر فرمانده شبه‌نظامیان «ارتش ملی لیبی» را حمایت می‌کند.

 

حفتر با حمایت مصر، امارات و عربستان (و همچنین روسیه و چند کشور غربی) از اواخر فروردین ۱۳۹۸ با هدف اشغال پایتخت، عملیات نظامی علیه طرابلس را آغاز کرد اما با مقاومت شدید نیروهای دولت السراج و شبه‌نظامیان متحد با آن مواجه شده و تا به امروز موفق نشده است به داخل شهر نفوذ کند. نیروهای دولت السراج نیز از حمایت ترکیه، قطر و ایتالیا و سازمان ملل برخوردارند.

[ad_2]

Source link

adminfasd1312

adminfasd1312

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *