سرسیلندر سمند EF7 – خرید سرسیلندر سمند EF7 – فروشگاه لوازم یدکی خودرو پارت گستران

همچنین روی سرسیلندر اجزای مستقل دیگری نظیر سیستمهای سوخترسانی انژکتور یا کاربراتور، سوپرشارژر و توربوشارژرها و بخشی از سیستم برق خودرو قرار میگیرند. برای گردش آب در اطراف سیلندرها برای خنک کاری موتور و همچنین مجرایی برای عبور روغن از محفظه روغن به سرسیلندر است. به گزارش خودرونویس، حال اگر بخش فنی یک خودرو را مورد یک دستهبندی کلی و اصلی قرار دهیم میتوان به سیستم تولید قدرت (پیشرانه)، سیستم سوخت رسانی، سیستم انتقال قدرت، سیستم ترمز، سیستم تعلیق و شاسی، سیستم هدایت و فرمان، سیستم خنک کاری، سیستم برق خودرو و تجهیزات رفاهی و کمکی و سیستمهای کامپیوتری و کنترلی اشاره کرد. روی سرسیلندر علاوه بر اجزا مکانیکی و الکترونیکی مربوط به سوپاپها و متعلقات آنها، شمعها و میل بادامک روزنههایی موسوم به ژاکت آب وجود دارند که به منظور هدایت جریان آب در اطراف محفظه احتراق برای خنک کاری موتور به کار میروند. محل اتصال سرسیلندر با بلوک سیلندر به منظور جلوگیری از نشت آب، روغن و محصولات احتراق به وسیله یه واشر چند لایه پرس شده از جنس فلز و مواد مرکب نسوز به نام واشر سرسیلندر آب بندی میشود که این واشر در اثر سرد و گرم شدنهای متوالی و باز شدن لایههای مختلف آن بر اثر فرسودگی آب بندی خود را از دست داده و سبب ورود آب به محفظه احتراق و یا ترکیب شدن روغن و آب و در برخی موارد سبب خروج گازهای پر فشار حاصل از احتراق میشود که این عامل خود باعث افت کمپرس موتور و در نتیجه کاهش قدرت خروجی سرسیلندر هوندا ۲۰۰ میشود.

سرسیلندر لیفان 520 ناگفته نماند که همین ویژگی باعث افزایش پایداری و هندلینگ خودرو در شیبهای مخالف یا سربالایی و سطوح بدون شیب سرسیلندر تیوفایو میشود. در عمل احتراق، انرژی که حرکت سرسیلندر تولید می کند، باعث حرکت چرخها و خودرو می شود. پیشرانه احتراق داخلی به پیشرانهای اطلاق میشود که در آن مجموع سوخت و هوا در اتاقک احتراق مشتعل شده و انرژی شیمیایی موجود در آن به انرژی مکانیکی و در نهایت دوران اجزا موتور و حرکت تبدیل میشود. مشکل احتمالی بعدی که ممکن است برای سرسیلندرها به وجود آید ، کربن گرفتن سرسیلندرها است. معمولا سوپاپها را از جنس فولاد آهنگری شده میسازند و بخش انتهایی سرسوپاپها بر روی سطحی از جنس فولاد سخت در سرسیلندر مینشینند که باید در این سطح ایجاد آب بندی کامل نماید تا از خروج کمپرس و فشار ایجاد شده برای تولید کار در محفظه احتراق جلوگیری کنند به این سطح حلقهای، نشیمنگاه سوپاپ یا اصطلاحا «سیت» میگویند.

باید دقت کنید که در صورت بالا رفتن ناگهانی دمای موتور با روشهای غیر معمول موتور خودرو را خنک نکنید. چرا که باید دمای بالای احتراق و اشتعال را در محفظه احتراق تحمل نمایند. دقت کنید که کیفیت و دوام بالای قطعات بی شک موجب گرانی سرسیلندر لیفان 820 قطعات خواهد بود. این بوش ها از قسمت بالای بلوکه سیلندر تعویض می شوند. علاوه بر این، مجرایی برای انتقال روغن از محفظه روغن به قسمت میل بادامک و اجزا متحرک موجود در سر سیلندر نیز تعبیه شده است. علاوه بر این در مرحله نهایی، مشخصه های کیفی و ابعادی شاتون به دقت مورد بازبینی و کنترل سرسیلندر بالتین قرار می گیرد. به همین دلیل اشتراک های زیادی در بین موتور EF7 و TU5 است. در صورت سوختگی واشر، روغن از محفظه سرسیلندر به مجاری آب سیستم خنک کننده نفوذ کرده است و به رادیاتور رسیده است. کانالها و مجاری اب و روغن. به این ترتیب، سر سیلندر دارای مجاری مختلفی برای تزریق سوخت و آب، خروج دود و ورود هوا است. کارکرد موتور بعد از یک مدتی سبب می شود سر سیلندرها دچار کربن گرفتگی شوند که این امر نیاز به سرویس سیلندر و سر سیلندرها دارد.

اما به هرحال ممکن است گاهی سر سیلندرها دچار آسیب شوند و شما را مجاب به تعمیر یا تعویض آن کند. تصمیم گرفتم حالا که قراره بوش پیشتون و سرسیلندرو عوض کنم و به هر صورت هزینه ای تحمیل میشه، ترکیب میل لنگ بوش پیستون و شاتون و سرسیلندر رو xum تهیه کنم و بدون تغییر در سیستم منیفولد و دریچه گاز ببندم. این را هم بدانید که هماهنگی زمان بندی حرکت میل لنگ و میل سوپاپ (میل بادامک) را تایمینگ سوپاپ مینامند. پیشرانهها را از نظر آرایش سیلندرها میتوان به انواع خطی، V شکل، W شکل و سیلندر متقابل دسته سرسیلندر تیبا بندی کرد. تاب برداشتن سر سیلندرها ، از دیگر مشکلاتی است که سبب می شود اقدام به تعویض و تعمیر این قطعه مهم نمایید. فشار حاصله از احتراق سوخت و هوا بر سر پیستونها وارد و سبب پایین رانده شدن آنها و تولید کار و توان میشود. با پایین آمدن پیستون یک خلا نسبی در سیلندر ایجاد میشود و هوای خالص از طریق مجرای سوپاپ هوا وارد سیلندر میگردد. این مشکل به هنگام باز یا بسته کردن بدون دقت سر سیلندرها ، باز کردن سر سیلندرها قبل از پایین آمدن دما ، اشتباه در بستن پیچ های اتصال سر سیلندر به سیلندر ، نقص یا سوختگی واشر سر سیلندر و هم چنین افزایش دمای موتور ، از جمله عوامل ایجاد تاب برداشتن سر سیلندرها است.

واشر سرسیلندر 5 لایه
در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت سرسیلندر به انگلیسی.

adminfasd1312

adminfasd1312

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *