رشد شش درصدی صادرات نفتی در اوج تحریم‌ها

[ad_1]

 علی رضامحمدی کرجی‌ران با اشاره به اعمال تحریم‌های آمریکا در حوزه حمل و نقل دریایی و صادرات مواد نفتی،اظهار کرد: با وجود همه چالش‌های تحمیلی خوشبختانه با تدابیر اتخاذ شده در همسنجی انجام گرفته نه تنها در حوزه نفتی کاهشی رویت نشد، بلکه آمارها رشد 6 درصدی را در این بخش نشان می‌دهد.

 

وی افزود: در مدت زمان یاد شده 498 فروند کشتی در اسکله‌های حوزه نظارتی بندر نفتی خلیج فارس پهلودهی و عملیات تخلیه و بارگیری آن‌ها انجام گرفته است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از این میزان کشتی، تعداد 205 فروند با تناژ بالغ بر 11 میلیون تن به تخلیه و بارگیری و کابوتاژ(کران‌بری) انواع فراورده‎های نفتی سبک و سنگین جهت صادرات مستقیم فراورده‌ پالایشگاه‌های بندرعباس و ستاره خلیج فارس و تعداد 293 فروند با تناژ یک میلیون و 57 هزار تن به صادرات انواع فراورده‌های نفتی اختصاص یافته است.

 

مدیر منطقه ویژه اقتصادی شهید رجایی افزود: طرح‌های توسعه برای فعالیت‌های نفتی در بندر شهید رجایی از طریق جذب سرمایه‌‌گذار در بندر نفتی خلیج فارس و همچنین احداث سه پست اسکله نفتی جدید به‌عنوان طرح‌های مهم توسعه‌ای سازمان بنادر و دریانوردی در راستای طرح‌های مربوط به جهش تولید، درحال انجام است.

 

وی افزود: با بهره‌‌برداری از این طرح‌ها در آینده‌ای نزدیک، ظرفیت صادرات فرآورده‌های نفتی از بندر شهید رجایی بیش از  30 درصد افزایش پیدا می‌کند.

 

وی یادآور شد: بندر نفتی خلیج فارس به‌‌‌عنوان زون نفتی منطقه وی‍ژ اقتصادی بندر شهید رجایی با 12 پست اسکله به‌عنوان مهم‌‌ترین بندر نفتی زیر مجموعه سازمان بنادر و دریانوردی در حال فعالیت است.

[ad_2]

Source link

adminfasd1312

adminfasd1312

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *