در حوزه ازدواج سقوط آزاد کردیم/ دولت‌ هیچ‌ وقت برای قانون تسهیل ازدواج آیین‌نامه اجرایی ننوشت؛ مجالس هم بازخواست نکردند

در حوزه ازدواج سقوط آزاد کردیم/ دولت‌ هیچ‌ وقت برای قانون تسهیل ازدواج آیین‌نامه اجرایی ننوشت؛ مجالس هم بازخواست نکردند

[ad_1]

گروه فرهنگی-رجانیوز: امیرحسین بانکی پور نماینده مردم اصفهان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در نشست خبری «فرصتها و چالش‌های قانونی در حوزه ازدواج» که به همت سازمان بسیج دانشجویی در لانه جاسوسی سابق آمریکا برگزار شد، درباره مشکلات حوزه ازدواج و خانواده گفت: مسلما مشکلات معیشتی برای مردم ملموس است و نیاز به آمار و اطلاعات و اضافه برای بیان این موضوع ندارد، مجلس هم باید در درجه اول فکری برای این وضعیت کند، اما هیچ وقت دردهای لحظه ای نباید ما را از بیماری‌های خطرناک غافل کند. 

 

وی ادامه داد: برای اینکه دردهای مهم را فراموش نکنیم باید نگاهی به آمار ازدواج داشته باشیم. آماری که در سال های گذشته وجود داشت نشان می داد بحث ازدواج با شتاب خوبی پیش نمی رود و متاسفانه برنامه ریزی درستی نشد و الان در این حوزه سقوط آزاد کردیم و تعداد جوانان در سن ازدواج به شدت بالا رفته است. این در صورتی است که هنوز شتاب همان شتاب قبل است.

 

بانکی‌پور یادآور شد: اگر آمار طلاق و ازدواج درست ارائه نشود پیام خوبی به جامعه منتقل نخواهد کرد. یکی از اشتباهات دولت این است که آمار را به گونه ای می‌دهد که کارشناسان و مسئولان را به خطا می‌اندازد. برای اینکه اطلاعات درست باشد ما باید نسبت تعداد ازدواج و طلاق را بررسی کنیم.

 

وی با اشاره به آمار ازدواج و طلاق در سال‌های گذشته و بررسی نسبت آنها، گفت: این آمار نشان می دهد که ما داریم دچار سقوط آزاد می‌شویم. سالها پیش هم ما هشدار دادیم که بی توجهی شد و امروز ما آثار آن را می بینیم.

 

این نماینده مجلس اظهار داشت: اینکه گفته می شود مثلا در تهران روزانه یک ازدواج و یک طلاق ثبت می شود به معنی آن نیست که همه ازدواج ها به طلاق منجر می‌شود و ما باید یه نسبت ها توجه کنیم.

 

بانکی‌پور خاطرنشان کرد: هیچ وقت در دولت آیین نامه اجرایی برای قانون تسهیل ازدواج نوشته نشد، قانونی که در سال ۸۴ مصوب شد و دولت برای اجرای آن باید آئین نامه می‌نوشت ولی این کار را نکرد و مجلس هم هیچ وقت در مورد عدم اجرای این قانون از کسی بازخواست نکرده است.

 

وی ادامه داد: مجلس فعلی بنابر بر اهمیتی که برای خانواده قائل بود در اولین اقدام هم به این بحث پرداخت؛ البته در حوزه مشکلات اقتصادی مردم هم طرح هایی وجود دارد که بزودی پیگیری خواهد شد.

[ad_2]

Source link

adminfasd1312

adminfasd1312

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *