خانه ای که در یک مانیتور لمسی خلاصه می شود

خانه ای که در یک مانیتور لمسی خلاصه می شود

[ad_1]

مقدمه ای کوتاه و چکیده ای مختصر از این مقاله:

در این مقاله سعی شده اطلاعات کامل و جامعی در رابطه باتاچ پنل یا صفحه نمایش لمسی در خانه های هوشمند جمع آوری شود. اطلاعاتی درباره نحوه عملکرد، قابلیت ها، ابعاد و مدل های متفاوت این صفحه های نمایش، که به عنوان یک دستگاه تنظیم کننده برای سایر تجهیزات عمل می کند. همینطور در مورد قیمت و کارکردهای این دیوایس به صحبت می پردازیم.

با ما همراه باشید…

تاچ پنل خانه هوشمند چیست؟ و چه نقشی در یک ساختمان هوشمند دارد؟

تاچ پنل یک مانیتور لمسی کوچک است که ابعادش کاملا بستگی به سلیقه و انتخاب صاحب خانه دارد. دستگاهی که اعمال تغییرات در تمام مصرف کننده های خانه را برایمان امکان پذیر می کند. 

با یک جمله ساده می توان به اهمیت نقش نمایشگرهای لمسی هوشمند پی برد.

اگر بتوان تمام تجهیزات یک ساختمان هوشمند را حذف کرد، به هیچ وجه نمی توان مانیتور لمسی را نادیده گرفت.

به عبارت دیگر؛ برای اینکه خانه ای هوشمند داشته باشیم، نیاز داریم با یک پردازنده مرکزی، سایر مصرف کننده ها را تحت کنترل بگیریم. این پردازنده باید به صورت یک تاچ پنل باشد تا بتوانیم به طور کامل تغییرات مد نظر خود را اعمال کنیم. بنابراین حذف نمایشگر لمسی از خانه هوشمند امری ناشدنی است.

چرا داشتن یک تاچ پنل هوشمند در ساختمان های هوشمند لازم است؟

تمام تجهیزات هوشمندی که در خانه وجود دارند نیاز یه این دارند که بتوانیم کارکردشان را مطابق میل خود عوض کنیم. بنابراین  به دیوایسی نیاز داریم که از طریق آن این تغییرات را به وجود بیاوریم.

پنل هوشمند ساختمان مثل یک پردازنده مرکزی قوی است و عملکردی مشابه صفحه تنظیمات گوشی های همراه دارد. از این طریق به راحتی می توانیم کنترل تمام دیوایس های موجود در خانه را در دست بگیریم. 

بدون یک نمایشگر لمسی نمی توانیم هیچ تغییری در هیچ کدام از امکانات خانه به وجود بیاوریم.

آیا میدانید قلب یک خانه هوشمند کدام دیوایس است؟

احتمالا در خانه های هوشمند با تجهیزات تکنولوژیک متفاوتی روبرو شویم، اما شاید بتوان گفت که بعضی از این امکانات پر کاربردتر از بقیه هستند. بدون شک مانیتور لمسی یکی از این تجهیزات است.

اگر تا به حال ساختمان هوشمندی را از نزدیک مشاهده کرده باشید، در میان آپشن های موجود با یک تاچ پنل هم مواجه شده اید. دستگاهی که برای تنظیمات سایر امکانات موجود استفاده می شود.

نقش تاچ پنل مرکزی در یک اسمارت هوم چیست؟

مانیتور لمسی هوشمند از مهم ترین محصولات خانه هوشمند است. قطعه ای که امکان حذف شدنش از یک ساختمان هوشمند وجود ندارد. این دیوایس به عنوان یک قطعه تنظیم کننده یا کنترل کننده برای سایر تجهیزات به حساب می آید.

به عنوان مثال برای تنظیمات هر قسمت از یک ساختمان هوشمند می توانیم به مانیتور لمسی خانه رجوع کنیم و با انجام تنظیمات دلخواه خود، طرز کار تمام تجهیزات خانه را به هر نحوی که می پسندیم طراحی کنیم.

تاچ پنل هوشمند دیواری یا پنل های پرتابل؟؟؟ کدام بهترند؟

یک پیشنهاد مثمرثمر در مورد اینکه از مانیتورهای پرتابل استفاده کنیم یا یک مانیتور ثابت که با سیم کشی استاندارد ساختمان مطابقت داشته باشد، کدام است؟

 می توان به نکاتی اشاره کرد که بتواند راهنمای مان برای این انتخاب باشد.

 

چند دلیل مهم برای داشتن یک مانیتور لمسی ثابت

  1. پنل های ثابت برخلاف مانیتورهای پرتابل نیاز به شارژ باطری ندارند، در مورد مانیتورهای پرتابل این نگرانی وجود دارد که در مواقع اضطراری که به مانیتور نیاز داریم، باطری اش تمام شود.
  2. مانیتورهای پرتابل معمولا یکی از دو سیستم عامل ANDROID و IOS را ساپورت می کنند. و به عبارتی این مانیتورها نوعی تبلت هستند که اپلیکیشن خانه هوشمند در آنها وجود دارد.
  3. به دلیل اینکه مانیتور در ساختمان های هوشمند دیوایسی است که کنترل سایر تجهیزات را اعمال می کنیم، بهتر است که در فضایی ثابت قرار داشته باشد، تا در هر شرایطی بتوانیم به تاچ پنل مدیریتی خانه رجوع کنیم.

آیا مانیتورها با ابعاد متفاوت، کارکرد متفاوتی دارند؟

مانیتور لمسی در خانه هوشمند آلفا در ابعاد و سایزهای مختلفی وجود دارد. این تنوع باعث می شود که بتوانیم در فضاهای متفاوت، مانیتورهایی با سایزها و ابعاد مختلف داشته باشیم.

ابعاد تاچ پنل های آلفا:

  1. 15 اینچ
  2. 10 اینچ
  3. 7 اینچ
  4. 4.3 اینچ

در خانه هوشمند آلفا، ابعاد گوناگون مانیتورها، دلیلی بر عملکردهای متفاوتشان نیست. شاید تنها وجه تمایز این تاچ پنل ها از لحاظ دیزاین و inter face باشند.

آیا قیمت تاچ پنل هوشمند به نسبت ابعاد آن است؟

قیمت پنل خانه هوشمند با توجه به ابعاد و قابیلت هایش محاسبه می شود. طبیعی است که هر اندازه سایز مانیتورها بزرگ تر شود، قیمت پنل مرکزی کنترل هوشمندمان نیز بیشتر خواهد شد. همینطور اینکه این نمایشگرهای لمسی از تولیدات داخل کشور باشند یا از برندهای وارداتی، بر روی قیمت نهایی شان تاثیر خواهد گذاشت. 

در ایران فروش تاچ پنل هوشمند توسط چه کسانی انجام می شود؟

برای داشتن خانه ای هوشمند نیاز به این داریم که تجهیزات هوشمندسازی ساختمان را در خانه خود داشته باشیم. این تجهیزات از نمایشگرهای لمسی گرفته تا کلید لمسی های هوشمند می توانند از برندهای گوناگون و متفاوتی باشند. مانیتور لمسی خانه هوشمند یکی از این محصولات است که عرضه آن بر عهده شرکت های تولید کننده و یا وارد کننده دیوایس های هوشمندسازی ساختمان می باشد.

برای خرید تاچ پنل هوشمند برای خانه می توانید به شرکت هایی که در زمینه هوشمند سازی ساختمان فعالیت دارند، مراجعه کنید.

سایت مرجع : ( https://www.smarthome.com/ )

پاراگراف آخر، گزیده ای از مهم ترین قسمت های این مقاله

احتمالا با مطالعه مقاله پیش رو، و مروری بر طیف عملکردهای گوناکون مانیتورهای لمسی به اهمیت این دیوایس در یک ساختمان هوشمند پی برده ایم. نقش کلیدی این دستگاه ایجاب می کند که هنگامِ انتخاب از میان برندهای گوناگونِ داخلی و خارجی، به المان های مختلفی توجه کنیم. ابعاد، قابلیت ها، کیفیت، ماندگاری و دوام این دستگاه از جمله ویژگی هایی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

  مانیتور لمسی قلب تپنده خانه شماست، در انتخاب این قلب تپنده دقت لازم را به کار ببرید.

 

 

 

 

[ad_2]

Source link

adminfasd1312

adminfasd1312

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.