تحصیل در دانشگاههای کشور کانادا

مهاجرت به کانادا با این وجود بسیاری از متقاضیان تنها با امتیازهایی که از موارد دیگر دریافت کردند، موفق به اخذ اقامت کانادا شدند و این موضوع به اثبات رسید که برای قبولی در سیستم ورود سریع به کانادا، لزوماً نیازی به داشتن پیشنهاد کاری در این کشور نیست. این برنامه مهاجرتی جهت توسعه و تولید شغل در کشور کانادا به جذب سرمایهگذاران خارجی ایجاد شده که در طی این برنامه، متقاضیان مهاجرت به کانادا با سرمایهگذاری اموال خود در این کشور، واجد شرایط اخذ اقامت کانادا خواهند شد. به منظور افزایش شانس متقاضیان برای دریافت ویزا، توصیه می گردد که متقاضیان تحصیل در دوره های زبان از رشته های دیگر موجود در کانادا نیز پذیرش داشته باشند. برنامه مهاجرتی انتخابی در بعضی از استانها بسیار پرطرفدار است و به همین علت زمان ارسال پرونده و دریافت شماره پرونده، بدلیل حجم بالای متقاضی و تکمیل شدن ظرفیتها، زمان بسیار کوتاهی است و پس از آن برنامه بسته میشود و دیگر امکان ارسال پرونده به منظور مهاجرت به کانادا وجود ندارد.

{||||||||||||||||}

وجود چنین فضایی به دانشجویان اجازه میدهد تا به راحتی با محیط تازه خود برای زندگی انطباق پیدا کنند. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که تمایل دارید با مهاجرت به کانادا شرایط زندگی خود را تغییر دهید و یا به امکانات بهتری دست پیدا کنید تا پایان این مقاله با ادب ویزا همراه شوید. اما این که هر کدام از اقامت موقتهای کانادا به چه هدفی اعطا میشوند را در ادامه متوجه خواهید شد. سیاست مهاجرتی کانادا که به سیاست موزاییکی مشهور است، برخلاف سیاست رایج دیگ جوشان (Melting Pot) ، فرهنگهای گوناگون مهاجران را درون فرهنگ کانادایی ادغام نکرده، بلکه میکوشد محیطی چند فرهنگی را تقویت کند که قومیتهای مختلف با حفظ آداب و سنن خود در آرامش زندگی کنند. یکی از بهترین و سادهترین روشهای اخذ پاسپورت کانادایی ایجاد کارآفرینی میباشد. توجه داشته باشید که تحصیل در این کشور به منظور مهاجرت به کانادا نبوده و اقامت بیش از اندازه، غیرقانونی میباشد. این روزها که بسیاری از افراد به فکر بهبود موقعیت خود هستند، مهاجرت به کشورهای پیشرفته میتواند ابزاری برای دستیابی به فرصتهای تازه در زندگی فرد باشد. این کشور بهطورکلی از دسته کشورهای قدرتمند در زمینه راهاندازی شرکتهای صنعتی است. بدین ترتیب این کشور پذیرای مهاجرانی از سراسر جهان شد و در حال حاضر یکی از برترین کشورهای مهاجرپذیر در میان کشورهای توسعهیافته است.

مهاجرت به کانادا

کانادا دارای دانشگاههای بسیار خوبی در زمینه بینالمللی میباشد و 26 دانشگاه این کشور، در رنکینگ QS که یکی از معتبرترین رنکینگهای دانشگاههای جهان است، قرار دارد. دانشگاه های Dalhousie, McGill, McMaster, Memorial, Queen’s, San Juan Bautista, Central del Caribe, Laval, Montréal و Torontoاز جمله دانشگاه هایی هستند که در رشته های پزشکی دانشجوی خارجی میپذیرند. از جمله متقاضیانی که دارای برادر یا خواهر مقیم کانادا هستند و یا فرانسوی زبان ها که در آخرین تغییرات برنامه اکسپرس اینتری در سال 2019 انجام شد، شانس بیشتری در این برنامه خواهند داشت. علاوه بر آن، سیستم بانکی این کشور از ثبات بسیار خوبی بهرهمند بوده و از سال 1983 تا کنون به هیچ بحران بانکی و مالی دچار نشده است. ایرانیان متقاضی مهاجرت به این کشور باید به اخذ ویزای کانادا اقدام کنند و کلیه مراحل اخذ ویزا از قبیل شرایط و مدارک لازم را از طریق سفارتخانه کانادا در ایران پشت سر بگذارند.

در کشور کانادا تا زمانیکه دو نفر از حالت رسمی خارج نشدهاند، همدیگر را به فامیل صدا میکنند و این موضوع از دسته آداب و رسوم مردم کانادا محسوب میشود. با بهره مندی از مشاوران مهاجرتی و حقوقی متخصص و وکلای رسمی عضو انجمن مهاجرت کانادا ICCRC ، در سال 2004 با افتتاح دفتر ونکوور ، به طور رسمی فعالیت خود را در زمینه مشاوره امور مهاجرت و توسعه تجارت در کشور کانادا آغازنمود و در سالیان اخیر با تاسیس دفاتر ، مشهد، شیراز، اصفهان و افزوده شدن خدمات مهاجرتی به کشورهایی نظیر استرالیا، کانادا گروه مهاجرتی ادیسه به یکی از بزرگترین موسسات مهاجرتی خاورمیانه تبدیل شده است. با تاسیس در ۱۹۰۸ این دانشگاه قدیمیترین مرکز آموزشی بریتیش کلمبیا است. این دانشگاه برای اولین بار در ۱۹۴۲ تاسیس یافت. این بدین معناست که امسال شانس متقاضیان مهاجرت به کبک بالاست. با وجود اینکه هر متقاضی میتواند تنها برای برخی از برنامههای انتخابی استانی اقدام نماید، اما در سال 2015 بسیاری از استانها، برنامه انتخابی خود را با سیستم فدرال تطبیق دادهاند و متقاضیان دریافت اقامت کانادا باید از طریق سیستم «ورود سریع» اقدام نمایند. همچنین باید وجود توان مالی کافی برای تأمین مخارج زندگی و تحصیل در کانادا و برگشت به کشورتان را اثبات نمائید.

adminfasd1312

adminfasd1312

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *