بیش از ۱۲ هزار نفر از پرسنل ارتش درگیر مبارزه با کرونا هستند

بیش از ۱۲ هزار نفر از پرسنل ارتش درگیر مبارزه با کرونا هستند

[ad_1]

گروه سیاسی-رجانیوز: امیر دریادار «حبیب الله سیاری» معاون هماهنگ‌کننده ارتش صبح امروز در جریان بازدید از صنایع شهید زرهرن نزاجا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ابتدا هدف ما از بازدید این بود که توانمندی و تخصص نیرو‌های این مرکز در حوزه مقابله با کرونا را مورد ارزیابی قرر داده و میزان تولیدات مواد ضدعفونی‌کننده و ماسک در این مرکز را مورد بازدید قرار دهیم تا برای آینده آمادگی داشته باشیم.

 

به گزارش رجانیوز، معاون هماهنگ کننده ارتش ادامه داد: در این مرکز انواع محلول ضدعفونی و ماسک تولید می‌شود و این مرکز می‌تواند علاوه بر تأمین نیازمندی نیروی زمینی، نیاز سایر نیرو‌های ارتش و سایر نیرو‌های مسلح را تأمین کند و به هرجا که در کشور لازم باشد بنا به تدبیر قرارگاه امام رضا (ع) ستاد کل نیروهای مسلح و یا ستاد ارتش کمک کند.

 

وی افزود: تولید ماسک جزو مأموریت‌های مرکز شهید زرهرن نیست، اما با توجه به بهره‌گیری از توانمندی‌های این مرکز و دستگاه‌های پیشرفته، ظرفیت خوبی برای تولید ماسک با کیفیت استاندارد در این مرکز ایجاد شده است.

 

دریادار سیاری اضافه کرد: امروز همچنین بازدیدی از مرکز قطعه‌سازی صنایع شهید زرهرن داشتیم. به لطف خدا در این بخش هم قطعات مورد نیاز در نیروی زمینی ارتش با تیراژ بالا در حال تولید است؛ البته توجه به قطعه‌سازی یکی از تدابیر فرمانده معظم کل قواست.

 

وی با بیان اینکه ما امروز در ارتش تانک، نفربر، سامانه‌های پدافند هوایی و انواع شناور‌های دریایی و هواپیما تولید می‌کنیم، گفت: این اقدامات در راستای همان دستوراتی است که برای قطع وابستگی بتوانیم تولیداتمان را به مرحله‌ای برسانیم که نیازمندی‌هایمان را برطرف کند.

 

معاون هماهنگ کننده ارتش عنوان کرد: با توجه به شعار سال که «جهش تولید» است، امروز مشاهده کردیم که در این مرکز جهش تولید به خوبی در حال اجراست و قطعات در تیراژ بالا و با کیفیت خوب در حال تولید هستند. این مرکز همچنین برای بسیاری از شرکت‌های غیر نظامی هم قطعات تولید می‌کنند تا وابستگی آن‌ها کاهش یابد.

 

امیر سیاری ادامه داد: پیش از انقلاب مغز متفکر تعمیرات اساسی نیرو‌های خارجی بودند، اما افتخار ما این است که تمام تعمیرات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری امروز توسط نیرو‌های خودمان انجام می‌شود و این از برکات انقلاب اسلامی است. امروز دست نیاز به سوی هیچ کشوری دراز نمی‌کنیم.

 

وی با بیان اینکه استفاده از تجهیزات ساخت داخل یکی از مؤلفه‌های توان بازدارندگی است، افزود: ما امروز در ارتش چیزی نداریم که در خارج از کشور تولید شود و درصد خیلی بالایی از تجهیزات ارتش تولید داخل هستند.

 

معاون هماهنگ کننده ارتش همچنین درباره همکاری با وزارت بهداشت در حوزه مقابله با کرونا گفت: در دور جدید شیوع بیماری کرونا نامه‌ای برای وزیر بهداشت نوشتیم و گفتیم که مانند قبل تمام نیرو‌ها و بیمارستان‌های ارتش در عرصه مقابله با کرونا حضور دارند. امروز هم بیش از ۱۲ هزار از نیرو‌های ارتش درگیر مقابله با بیماری کرونا هستند.

 

دریادار سیاری خاطرنشان کرد: در دور قبل توانستیم بیماری را در پادگان‌ها به خوبی کنترل کنیم و از این ناحیه در رفع آلودگی شهر‌ها کمک خوبی انجام دهیم.

[ad_2]

Source link

adminfasd1312

adminfasd1312

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.