بزرگداشت امام خمینی (ره) امسال برگزار نمی‌شود

[ad_1]

گروه سیاسی-رجانیوز: حجت الاسلام محمدعلی انصاری دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی (ره) که در جمع نمایندگان دستگاه‌ها و روسای کمیته‌های اصلی این ستاد سخن می‌گفت با اشاره به شیوع کرونا و ضرورت رعایت مقررات و دستورالعمل‌های بهداشتی گفت: با توصیه حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی و پس از رایزنی با دفتر مقام معظم رهبری و مشورت با ستاد ملی مقابله با کرونا به این جمع‌بندی رسیدیم که با ادامه این وضعیت، برنامه بزرگداشت امام در روز چهاردهم خرداد را همانند سال‌های گذشته در حرم مطهر برگزار نکنیم.

 

به گزارش رجانیوز، انصاری گفت: در عین حال هم نباید غافل شویم که ماه خرداد، ماه مناسبت‌های مرتبط با امام است. اگر اجتماع بزرگی در حرم نمی‌شود، ولی تبیین ابعاد شخصیت امام و آثار و سیره عملی او ضرورت روزافزون جامعه‌ است.

 

او ادامه داد: در این ایام که بیشتر افراد جامعه در منازل خود هستند و به رسانه‌ها توجه دارند، باید ستاد نگاه وسیع‌تری نسبت به فضای مجازی و رسانه‌ها خصوصا صداوسیما داشته باشد و اقبال مردم را به رسانه‌ها یک فرصت مناسب دانسته و خوب عمل کند و کار‌های فاخر ارائه دهد؛ در غیر این صورت مورد نقد خواهد بود چرا که در شرایط موجود جامعه، قوت و ضعف کار‌ها در ذهن مردم ماندگارتر است.

 

وی اظهار کرد: در سالگرد ارتحال امام، نباید فضای حزن و اندوه بیشتر را به جامعه القاء کنیم بلکه باید با تکیه بر آثار امام، جو اعتماد به خداوند و ایجاد وحدت و آرامش روحی و روانی جامعه را تقویت نماییم.

 

انصاری با بیان این که حجت الاسلام سید حسن خمینی یادگار امام (ره) سفارش کرده‌اند که ستاد بزرگداشت به اندازه مقدورات خود بخشی از بودجه تبلیغی و فرهنگی مراسم را در راستای کمک به امور بهداشت و مقابله با کرونا و مساعدت مردم اختصاص دهد، تاکید کرد که اعضای ستاد در جهت عملی شدن این توصیه پیشنهادات خود را ارائه کنند.

 

اسماعیل نجار نماینده دولت در ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی، حمید انصاری قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام، سردار محمدرضا یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران، مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران، نصرت الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام امرودی مدیرعامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران و مسئولین کمیته‌های مختلف ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی (س) نیز در این جلسه حضور داشتند و در خصوص چگونگی فعالیت فرهنگی برای ترویج افکار و آثار امام خمینی با استفاده از بستر فضای مجازی و رسانه‌ای بحث و تبادل نظر کردند.

[ad_2]

Source link

adminfasd1312

adminfasd1312

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *