اهمیت دست Santisation

[ad_1]

دست, آیا دستکش یا ungloved یکی از راه های اصلی از گسترش عفونت و یا برای انتقال آلودگی میکروبی. استفاده از مواد ضد عفونی کننده بخشی از روند خوب کنترل آلودگی برای پرسنل مشغول به کار در محیط بیمارستان و یا کسانی که درگیر در آسپتیک پردازش و در cleanrooms. اگر چه وجود دارد بسیاری از انواع مختلف از دست عفونی موجود تفاوت وجود دارد با خود اثر و چند نمی دیدار با استاندارد اروپا برای دست مایع.

پرسنل شاغل در بيمارستان و cleanrooms حمل انواع مختلفی از میکروارگانیسم ها در دست خود و از جمله میکروارگانیسم ها می تواند به آسانی انتقال از فرد به فرد یا از فرد به تجهیزات و یا انتقادی سطوح. چنین میکروارگانیسم ها هستند یا در حال حاضر بر روی پوست نه ضرب (گذرا گیاهان است که می تواند شامل طیف وسیعی از محیط زیست میکروارگانیسم ها مانند استافیلوکوک و باکتری سودوموناس) و یا ضرب میکروارگانیسم های منتشر شده از پوست (مسکونی فلور از جمله جنس استافیلوکوک, Micrococcus و پروپيونی). از دو گروه مسکونی فلور بیشتر دشوار را به حذف. برای عملیات بحرانی برخی از حفاظت را فراهم پوشیدن دستکش. این دستکش ها مناسب برای تمام فعالیت ها و دستکش و اگر نه به طور منظم بررسی و یا اگر آنها از نامناسب طراحی را انتخاب کنید تا و انتقال آلودگی.

این مایع از دست یا دستکش یا ungloved) بخش مهمی از کنترل آلودگی یا در بیمارستان ها برای جلوگیری از پرسنل به بیمار آلودگی متقاطع و یا قبل از انجام بالینی و یا اعمال جراحی و برای آسپتیک آماده سازی مانند توزیع دارو. نه تنها استفاده از یک ضد عفونی کننده دست مورد نیاز قبل از انجام چنین برنامه های کاربردی آن نیز مهم است که ضد عفونی کننده موثر در از بین بردن یک جمعیت باکتری است. مطالعات نشان داده اند که اگر یک تعداد کم از میکروارگانیسم ها باقی بماند پس از استفاده از ضد عفونی کننده و سپس subpopulation می تواند به توسعه است که مقاوم به برنامه های آینده.

وجود دارد بسیاری از تجاری در دسترس دست sanitisers با متداول ترین نوع بودن الکل مبتنی بر مایعات یا ژل. به عنوان با دیگر انواع ضدعفونی کننده های دست عفونی موثر در برابر میکروارگانیسم های مختلف بسته به حالت خود را از فعالیت های. با شایع ترین الکل بر اساس دست عفونی حالت عمل منجر به مرگ سلول باکتری از طریق سیتوپلاسم نشت دناتوره شدن پروتئین و نهایی لیز سلول (الکل یکی از به اصطلاح 'غشاء disrupters'). مزایای استفاده از الکل به عنوان دست عفونی شامل یک هزینه نسبتا پایین کمی بو و سریع تبخیر (محدود فعالیت های باقی مانده نتایج در کوتاه زمان تماس). علاوه بر این الکل به اثبات رسیده اقدام به پاکسازی.

در انتخاب یک دست sanitiser دارویی سازمان یا بیمارستان نیاز به در نظر گرفتن اگر برنامه ساخته شده به پوست انسان یا به دست دستکشهایش ریخته و یا به هر دو و اگر لازم است به sporicidal. دست sanitisers سقوط به دو گروه: بر اساس الکل که شایع تر هستند و غیر از الکل بر اساس. از جمله ملاحظات تاثیر بر هزینه و سلامت و ایمنی کارکنان با استفاده از دست sanitiser از آنجا که بسیاری از معمولا در دسترس الکل بر اساس sanitisers بیش از حد می تواند باعث خشک شدن پوست و برخی غیر الکل بر اساس sanitisers می تواند تحریک کننده به پوست است. الکل دست عفونی طراحی شده برای جلوگیری از سوزش از طریق در اختیار داشتن hypoallergenic خواص (رنگ و عطر رایگان) و مواد تشکیل دهنده که استطاعت حفاظت از پوست و مراقبت از طریق دوباره fatting عوامل است.

الکل دارای سابقه طولانی از استفاده به عنوان ضد عفونی کننده با توجه به ذاتی خواص ضد عفونی کننده در برابر باکتری ها و برخی از ویروس ها. موثر باشد برخی از آب مورد نیاز مخلوط با الکل به اعمال اثر در برابر میکروارگانیسم ها با موثر ترین محدوده افتادن بین 60 تا 95% (تجاری دست عفونی هستند و حدود 70%). شایع ترین استفاده از الکل بر اساس دست sanitisers هستند ایزوپروپیل الکل یا برخی از شکل از اتانول دناتوره (مانند صنعتی الکلی ارواح). بیشتر رایج غیر الکل بر اساس sanitisers یا حاوی کلرهگزیدین یا hexachlorophene. مواد افزودنی نیز می تواند شامل شود در دست عفونی به منظور افزایش خواص ضد میکروبی.

قبل از ورود به بیمارستان و یا پاک کردن منطقه دست باید شسته شده و با استفاده از صابون و آب برای حدود بیست ثانیه. شستن دست ها حذف حدود 99% گذرا microorgansisms (اگر چه آن را نمی کند و آنها را بکشند) (4). از آن پس در اینکه دستکش پوشیده شود یا نه به طور منظم بهداشتی ضد عفونی دست باید برای از بین بردن هر یک بعدی گذرا فلور و برای کاهش خطر آلودگی ناشی از رزیدنت پوست flora.

این روش از دست sanitisation بسیار حائز اهمیت است به عنوان اثر است که نه تنها با الکل بلکه مربوط به 'rub-در' روش. به عنوان مثال:

-توزیع مقدار کمی از ژل را بر روی کف یک دست
-فشار پایین در پمپ سردکن
-قرار دادن دست در دست هم و اقدام به مالیدن ژل دست به هر دو دست. توجه خاص به مناطق زیر:
-ناخن
-پشت دست
-مچ دست
-بین شبکه های انگشتان دست
-انگشت شست
-اجازه می دهد دست به خشک این باید بیشتر از 60 ثانیه

به طور منظم برنامه های کاربردی از ضد عفونی کننده دست مورد نیاز است و همچنین قبل از انجام فعالیت های حیاتی. دلیل این است که الکل نسبتا فرار است و نه ارائه مستمر اقدام ضد میکروبی. اگر چه microorgansisms حذف شده از مواد مانند لاتکس آسانتر از از پوست به طور منظم فراوانی دست مایع هنوز هم باید اعمال دستکش.

بسیار کمی وجود دارد نگرانی های ایمنی با دست عفونی و مواجهه شغلی نسبتا کم است اگر چه این می تواند ساخت تا در فضاهای محصور شده است. مراقبت باید انجام شود که با استفاده از عفونی در نزدیکی شعله (که می تواند رخ دهد که در آن گاز مشعل مورد استفاده در آزمایشگاه).

در نتیجه دست sanitisation است یک روش مهم برای کارکنان به دنبال مراقبت های بهداشتی و دارویی تنظیمات. دست مایع یکی از اصلی ترین روش ها برای جلوگیری از گسترش عفونت در بیمارستان ها و آلودگی در داروسازی ، این سطح مورد نیاز از کنترل نیاز به استفاده موثر ضد عفونی کننده دست.

[ad_2]

adminfasd1312

adminfasd1312

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *