اسباب‌بازی، سرگرمی یا آموزش؟ ۷۹٪ والدین اسباب‌بازی آموزنده می‌خواهند!

اسباب‌بازی، سرگرمی یا آموزش؟ ۷۹٪ والدین اسباب‌بازی آموزنده می‌خواهند!

[ad_1]

اگر خودتان دارای فرزند باشید، از قبل از متولد شدنش متوجه می‌شوید که دغدغه‌ی جدیدی به عنوان «خرید اسباب بازی مناسب برای کودکم» به دغدغه‌های شما اضافه شده است. حتی اگر خودتان فرزند نداشته باشید، شاید پیش آمده باشد هنگام خرید هدیه یا حتی یک بازی فکری برای خودتان دچار سردرگمی شده باشید.

طبق آخرین آماری که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اعلام کرده، ۷۹٪ والدین به دنبال اسباب‌بازی‌های آموزنده هستند. اما چگونه اسباب بازی آموزنده را بشناسیم؟ یا اصلا سوال اصلی اینجاست که چه آموزشی را باید به کودک خود بدهیم که متناسب با آن، به سراغ اسباب‌بازی برویم؟

توانایی‌های کودکان در برابر آموزش مهارت‌ها

روانشناسان متعددی از جمله هاوارد گاردنر بر روی هوش‌ها و توانایی‌های کودکان مطالعه کرده‌اند. به عقیده گاردنر، همه انسان‌ها دارای انواع هوش‌ها هستند. او ۸ هوش مختلف را معرفی کرد که عبارت بودند از تصویری-فضایی، منطقی-ریاضی، موسیقیایی، طبیعت‌گرا، جنبشی-حرکتی، کلامی-زبان، بین فردی و درون فردی. او معتقد است:

هر فردی این ۸ هوش را دارد اما هر کدام به میزان های متفاوت. هر شخص در یک یا دو هوش نسبت به دیگر هوش ها سرآمد است که می تواند با توجه به آن ها مسیر شغلی و حرفه ای خود را پیش بگیرد؛ اما در دیگر هوش‌ها اینگونه نیست که صفر مطلق باشد، بلکه کم و بیش از نعمت دیگر هوش‌ها بهرمند شده است.

یکی از پارامترهایی که موقع خرید اسباب بازی باید به آن توجه کنید، توانایی‌های فرزندتان است. کودکان در هر بازه‌ی سنی نیاز به یک سری از آموزش‌ها دارند. از آموزش ابتدایی‌ترین مهارت‌ها نظیر دست‌ورزی، شناخت اشکال و شناخت رنگ‌ها تا مهارت‌های پیچیده‌تری نظیر مذاکره، مدیریت منابع و… همه با وجود اسباب بازی‌های متنوع مقدور شده است.

 

اهمیت اسباب بازی و انواع آن

کودک از آغاز فرآیند شناخت جهان پیرامون خود با اسباب‌بازی‌ها آشنا می‌شود. از این رو، کودکان ارتباط خوبی با اسباب‌بازی‌ها دارند و کمتر کودکی را می‌توان یافت که از اسباب‌بازی استفاده نکنند.

دسته‌بندی‌های مختلفی از اسباب‌بازی‌ها توسط افراد مختلف ارائه شده است. دو محقق این حوزه به نام‌های کودرویتز و والاس (kudrowitz & Wallace – 2009) بازی‌های را چهار دسته می‌کنند که هر یک راس یک هرم هستند. آن‌ها معتقدند:

انواع مختلف بازی در میان طیفی از ۴ طبقه‌بندی حسی، فانتزی، ساختنی و چالشی قرار می‌گیرند و نهایتا هر یک از این ویژگی‌ها، رأسی از یک هرم را تشکیل می‌دهند

 

 

 

در تصویر سمت چپ هرم طبقه‌بندی اسباب بازی هاست و در سمت راست به عنوان مثال لگو قرار دارد که به رأس «ساختنی» نزدیک‌تر است

دسته‌بندی‌های مطرح اسباب بازی‌ها در یک فروشگاه اسباب بازی عمدتا عبارتند از: اسباب بازی آموزشی، بازی فکری و کارتی، پازل و ساختنی، اسباب بازی چوبی/پلاستیکی/…، ماشین/قطار/هواپیما و عروسک و مدل.

انتخاب نوع اسباب‌بازی‌ای که بتواند متناسب با توانایی‌های کودک، برای اون آموزنده باشد دغدغه‌ی همیشگی والدین است.

خرید اسباب بازی متناسب با توانایی و هوش کودکان

تیم هویو، متشکل از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف، مدتی است قدم به حوزه‌ی مهم اسباب‌بازی گذاشته‌اند. فروشگاه اسباب‌بازی هویو با شناخت این دغدغه از والدین و علم به اهمیت موضوع بازی و اسباب بازی برای کودکان، فروشگاه اسباب بازی هویو را راه‌اندازی کردند.

 

 

 

تیم هویو، خود را جای والدین دغدغه‌مند به هنگام خرید اسباب بازی قرار داده. در وبسایت هویو شما می‌توانید قبل از خرید اسباب‌بازی، یک تست رایگان هوش‌های چندگانه گاردنر دهید و از توانایی‌های فرزند خود آگاه شوید. همچنین هر اسباب بازی به طور مفصل و موشکافانه بررسی شده و هر فرد می‌تواند قبل از انتخاب بازی‌ها، در خصوص ویژگی‌های کامل آن بازی مطالعه کند.

تیم هویو ادعا کرده روند خرید اسباب‌بازی برای کودکان را تبدیل به یک خرید هوشمندانه بر اساس توانایی و هوش فرزندان افراد کرده است. به گفته‌ی صادق معصومی، بنیان‌گذار فروشگاه اسباب‌بازی هویو، اکثر کاربران هویو (چیزی که معصومی از آن‌ها به عنوان اعضای خانواده یاد می‌کرد) بعد از خرید اول مجددا باز می‌گردند و اقدام به خرید دوباره می‌کنند. معصومی، اولویت خود و تیم جوانش را جلب رضایت مادران و استفاده‌کنندگان از خدماتشان معرفی می‌کند.

تنوع محصولات و قیمت مناسبی که در وبسایت هویو به نشانی https://hooyo.ir/ وجود دارد، وقتی در کنار این قابلیت خوب انتخاب هوشمندانه قرار می‌گیرند به مخاطب حس بهتری را از خرید اسباب بازی القا می‌کنند. این فروشگاه برای خریدهای اول مشتریانش 10٪ تخفیف در نظر گرفته است که شما را دعوت به خرید از آن می‌نماییم.

[ad_2]

Source link

adminfasd1312

adminfasd1312

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *