از کجا بفهمیم واشر سرسیلندر سوخته?

لازم به ذکر است که یکی از وظایف اصلی واشر سرسیلندر در خودرو وظیفه عدم اختلاط آب و روغن را دارد که احتمالا در صحبتهای رانندگان و تعمیرکاران شنیده باشید. بسیاری از رانندگان با کاهش قدرت موتور متوجه این موضوع میشوند. همچنین فضای اتاقک احتراق توسط این قطعه آب بندی میشود و اجازه اختلال در عملکرد موتور را نمیدهد. به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، معمولا در بین مباحثی که در مورد خودرو و موتور آن انجام میشود، یکی از قطعاتی که زیاد در مورد آن میشنویم و نقل هر محفل تعمیرگاه خودرو است قطعهای جز واشر سرسیلندر نیست که بعضا دیده میشود بعضی از افراد بدون اطلاع از وظایف آن و همچنین جایگاه آن در خودرو، اهمیت زیادی سرسیلندر خودرو به آن نمیدهند. ۵-اطمینان از سالم بودن فن رادیاتور و ترموستات رادیاتور که باید آمپر آب در وسط روشن سرسیلند خراب کند. غفلت مکانیک در بستن واشر سرسیلندر: باید این کار با دقت بالا انجام گردد، به طوری که واشر کاملاً صاف بسته شده و نوشته top بر روی واشر بالا و سمت مسی آن به سمت پایین و روی بلوک سیلندر واقع شود. با وارد شدن روغن موتور به مسیرهای ویژه مایع خنککننده، مایعی شبیه به سس مایونز و به رنگ قهوهای روشن روی درب رادیاتور یا در مخزن ذخیره آب رادیاتور دیده میشود.

سرسیلندر چیست از طرفی با ورود مایع خنککننده به مسیرهای ویژه روغن میتوان مایعی به رنگ قهوهای روشن و کثیف روی کاورهای سوپاپ یا زیر درب موتور مشاهده کرد. در این شرایط معمولاً موتور روغن و آب کم میکند و میتوان روی موتور آثار آب و روغن را که از شکاف موجود بین بلوک موتور و سرسیلندر خارج میشوند را مشاهده کرد. سرسیلندر پژو هم مثل درپوشی روی سیلندر ها یا محفظه های احتراق عمل میکند. لازم به ذکر است به مجموعه لوازم یدکی و تجهیزات موتورسیکلت Motorcycle Accessories هم گفته می سرسیلندر 405 ایساکو شود. مسیرهای مخصوص مایع خنک کننده و روغن موتور ممکن است فقط چند میلی متر با هم فاصله داشته باشند. ورود مایع خنککننده به داخل سیلندر به شکل دود سفید در اگزوز قابل رؤیت است که معمولاً در هنگام استارت اولیه به دلیل نشت مایع خنککننده با فشار به داخل سیلندر در زمان خاموش شدن موتور، بیشتر هم میباشد. در صورت آسیب به سرسیلندر به دلیل افزایش دما، باید به تراشکار هم مراجعه نمود که این مشکل میتواند هزینهها را بالاتر ببرد.

عکس سرسیلندر شمع کج این مشکل بیشتر در واشر سرسیلندر کامپوزیتی دیده میشود، اما امکان دارد در واشر سرسیلندرهای مسی و فولادی هم وجود داشته باشد. با وجود اینکه خود واشر سرسیلندر به طور معمول خیلی گران قیمت نیست، اما تعویض آن ممکن است هزینه بالایی داشته باشد؛ زیرا برای تعویض واشر سرسیلندر باید بخشهای زیادی از موتور، از جمله قطعات تایمینگ، منیفولد ورودی و اگزوز، قطعات سرسیلندر و خود سرسیلندر باز سرسیلندر ایکس یو ام شوند. مشکلی که احتمال دارد برای هر خودرویی در هر زمانی ایحاد شود. در کف مخزن پایین رادیاتور یک در پوش یا پیچ وجود دارد که در صورت لزوم و هنگام سرویس ها با باز کردن آن می توان آب رادیاتور را تخلیه نمود.لوله ها بصورت عمودی و با فاصله از هم به مخزن بالایی و پایینی متصل شده اند. یک نشانه قطعی از سوختن واشر سرسیلندر، وجود حباب درون مایع خنککننده موجود در منبع ذخیره آب رادیاتور میباشد. بدنه با وجود جعبهایبودنش، اما در مقابل باد چندان مقاومت زیادی از خود نشان نمیدهد که نتیجه آن پایین بودن صدای برخورد ذرات هوا با اتاق است. برای این موتورسیکلت شش کاربراتور از شرکت Dell’Orto که یک شرکت ایتالیایی کاربراتور ساز بود با قطر دهانه 24 میلیمتر در نظر گرفته شد و برای جریان بهتر هوا در بین سرسیلندر، کمی این قسمت مورد بازنگری قرار گرفت.

گروهی دیگر از این مجاری جهت ورود هوا به داخل اتاقک احتراق تعبیه شدهاند، که به آنها چندلایه (مانیفولد) رنو 5 سرسیلندر هوا میگویند. اصطلاحا به چنین اتفاقی سوختن واشر سرسیلندر میگویند. به آنها بلوک دو ردیفه نیز میگویند. استهلاک موتور خودرو: با باز و جدا شدن سرسیلندر از موتور، این قطعه عملاً از بین رفته تلقی میشود و بایستی آن را تعویض نمود؛ موتور نیز اگر کارکرد طولانی داشته و به مدت زیادی در ترافیک بماند، از بین خواهد رفت . 2 هاچ بک آلمانی که اگر بخواهید بهترین پرفورمنس را در این سگمنت در بازار ایران تجربه کنید، باید از میان این 2 یکی را برگزینید. بنابراین واشر باید جنسی داشته باشد که بتواند انبساط غیرهمگون را هم تحمل کند. محصولات اين برند ها، از کيفيت مطلوبي برخوردارند و هم اکنون در بازار به به وفور يافت مي شوند. ارزان بودن: به دلیل اینکه با هر بار باز شدن سرسیلندر، واشر آن هم تعویض میشود؛ بنابراین چون واشرهای آزبستی ارزان بوده و خاصیت تراکمپذیری مناسبی دارند، کاربردیتر هستند. به دلیل اینکه برای احتراق داخل سیلندرها به فضای غیر قابل نفوذ و ایزوله نیاز است وظیفه دیگر سوپاپ تامین این فضا توسط واشر سرسیلندر و سرسیلندر است.

واشر سرسیلندر 0209 E1هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با سرسیلندر قائم وب سایت خود باشید.

adminfasd1312

adminfasd1312

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.