آیا با مدرک آیلتس می‌توان تدریس کرد؟

آیا با مدرک آیلتس می‌توان تدریس کرد؟

[ad_1]

آشناترین نامی که بعد از امتحان تافل به گوش دوستداران زبان انگلیسی خورده، آزمون آیلتس است. یک آزمون بریتانیایی سه‌ساعته که اعتباری 2 ساله و بین‌المللی دارد و هر چهار مهارت مهم انگلیسی را در شرکت‌کنندگان می‌سنجد.

IELTS پیش از آنکه برای افراد علاقه‌مند به تدریس زبان مناسب باشد، راهی برای قوی‌تر کردن رزومه افرادی است که قصد مهاجرت دارند. در حقیقت دریافت مدرک آیلتس یک امتیاز ویژه برای دانشجویانی است، که می‌خواهند پذیرش دانشگاه‌های خارجی ،به‌ویژه دانشگاه‌های انگلیسی را به دست آورند.

مزیت‌های IELTS، چرا داشتن این مدرک مهم است؟

بیشتر از 140 کشور در دنیا وجود دارند که این مدرک را به‌عنوان یکی از معتبرترین مدارک زبان انگلیسی می‌شناسند. افراد علاقه‌مند به انگلیسی می‌توانند با خرید کتاب زبان و بعد از تمرین و کسب تجربه، خود را برای این آزمون آماده کنند. بعد از دریافت مدرک می‌توانید مطمئن باشید که یکی از مهم‌ترین فاکتورهای رزومه شما برای مهاجرت، مورد تائید مراجع تصمیم‌گیرنده و دانشگاه‌های بین‌المللی است.

اگر به این زودی‌ها قصد مهاجرت ندارید هم، آیلتس می‌تواند یک چالش بزرگ برای تقویت مهارت شما در زبان انگلیسی باشد. کسب نمره بالا در این امتحان، اعتماد به نفس شما را بالاتر می‌برد و شما را برای شرکت در آزمون‌های معتبرتر بین‌المللی آماده خواهد کرد.

دریافت آیلتس برای تدریس زبان انگلیسی

اگر برای تدریس در آموزشگاه‌های زبان به دنبال دریافت مدرک هستید، بهتر است بدانید که صرف داشتن مدرک آیلتس، نشانه این نیست که شما معلم زبان خوبی خواهید شد. البته که گذراندن این آزمون به معنی بالا بودن اطلاعات شما در انگلیسی است؛ اما تدریس زبان علاوه بر دانش فنی، به فاکتورهایی مانند مهارت در انتقال بیان، تسلط گسترده و همه جانبه به جزئیات زبان انگلیسی و تجربه فردی نیاز دارد.

با این حال اگر به تدریس علاقه دارید و می‌خواهید مسیر یادگیری را با سرعت بیشتری طی کنید، می‌توانید علاوه بر خواندن منابع آموزشی، با خرید کتاب رمان انگلیسی به دامنه اطلاعات خود وسعت بدهید و با لحن‌ها و عبارت‌های متنوع آشنا شوید.

 

 

تدریس با مدرک IELTS درست است یا غلط؟

همان‌طور که گفتیم امتحان آیلتس یک ارزیابی نسبتاً همه جانبه از سطح زبان انگلیسی در یک فرد است. اما تقریباً ممکن نیست که با صرف 3 ساعت، همه مهارت‌های یک دانش‌آموز زبان را محک زد و روشن است که تنها با خواندن منابع آزمون آیلتس نمی‌توان به یک استاد زبان انگلیسی تبدیل شد.

با این حال بسیاری از زبان‌آموزان ترجیح می‌دهند، هنگام آمادگی برای امتحان IELTS از معلمی کمک بگیرند که از این آزمون با نمره بالایی عبور کرده باشد. بررسی این موارد نشان می‌دهد که داشتن مدرک آیلتس، می‌تواند برای اعتبار رزومه کاری شما، کمک بزرگی به‌حساب بیاید. اما تنها به دلیل دریافت این مدرک، نمی‌توانید به تدریس در آموزشگاه‌های زبان بپردازید.

برای تدریس زبان گذراندن چه دوره‌هایی مناسب است؟

اگر می‌خواهید به یک استاد زبان حرفه‌ای تبدیل شوید، بهتر است دست از تجربه کردن بر ندارید. علاوه بر آزمون آیلتس، امتحانات دیگری نیز هستند که برای کمک به شما در این زمینه طراحی‌شده‌اند و کاربردی‌تر نیز هستند. برای مثال دوره‌های TTC و TKT دقیقاً همان دوره‌هایی هستند، که پس از گذراندن آن‌ها، می‌توانید با خیال راحت در آموزشگاه‌های دلخواه خود تدریس کنید.

با این حال تسلط شما در آموزش زبان انگلیسی، کاملاً به تمرین و تقویت مهارت‌های زبان وابسته است. پس خود را تنها به آموزش دوره‌ها محدود نکنید و با مطالعه منابع انگلیسی متنوع‌تر، دایره دانش خود را گسترش دهید تا به سطح دلخواه خود در تدریس دست پیدا کنید.

 

 

 

بهترین منابع برای تقویت انگلیسی، به قدیمی‌ها اعتماد کنید

انتخاب منابع زبان انگلیسی کار ساده‌ای نیست. ناآشنا بودن موضوعات و کتاب‌های کاربردی ممکن است در ابتدا شما را سردرگم کند. در این شرایط نتیجه چیزی به جز پرداخت هزینه اضافی برای چند کتاب ناکارآمد نیست.

انتشارات جنگل یکی از نام‌های شناخته‌شده در ارائه کتاب‌های انگلیسی‌زبان است. با مراجعه به سایت این ناشر قدیمی و قابل‌اعتماد، می‌توانید کاربردی‌ترین منابع برای آزمون‌های مختلف، کتاب‌های عمومی زبان انگلیسی و ابزارهای یادگیری مانند فلش کارت‌ها را ببینید و بر اساس نیاز خود خریداری کنید. این مجموعه متعهد دارای بخش پشتیبانی محصولات نیز هستند و می‌توانند در صورت بروز مشکل راهنمای شما باشند. انتشارات جنگل، همراه مطمئن شما در آموزش زبان انگلیسی است.

[ad_2]

Source link

adminfasd1312

adminfasd1312

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.