آشوب در خیابان های آمریکا / ترامپ قصد تیر اندازی به سمت معترضان را دارد! +عکس و فیلم

آشوب در خیابان های آمریکا / ترامپ قصد تیر اندازی به سمت معترضان را دارد! +عکس و فیلم

[ad_1]

گروه بین‌الملل-رجانیوز: این روزها خیابان‌های آمریکا به خصوص شهر مینیاپولیس میدان درگیری پلیس با معترضان شده است. بعد از جریحه‌دار شدن افکار عمومی و واکنش‌های منفی ادامه دار به دلیل انتشار فیلم قتل جرج فلوید، چند مامور پلیس در آمریکا از کار برکنار شدند،  اما این اتفاق کافی نبوده و معترضان خواستار محاکمه ی جدی عوامل قتل جرج فلوید هستند.

 

به گزارش رجانیوز؛ در فیلم منتشر شده،  مامور پلیس در حالتی تحقیرآمیز روی گردن مقتول پا گذاشته و جرج فریاد می زند :«I can’t breath» یعنی نمی‌توانم نفس بکشم، این جمله مهم ترین المان اعتراضات در آمریکا شده و در رسانه های جهان نیز هر دقیقه تکرار می شود.

 

 

 

دونالد ترامپ که خود بار ها با لحنی تحقیرآمریز رنگین‌پوستان آمریکا را مورد خطابه قرار داده، خط و نشان جدی ای برای معترضان کشیده و تهدید کرده است که اگر اعتراضات به پایان نرسد، ضمن اینکه  گارد ملی  در شهر مینیاپولیس حضور پیدا خواهد کرد، خود دستور شلیک به سمت معترضان را نیز خواهدداد!

 

ترامپ امروز با لحنی تند در حساب توییتری خود نوشت: من نمی‌توانم عقب بایستم و آنچه در شهرآمریکایی بزرگمان «مینیاپولیس» در حال رخ دادن است را نظاره کنم. (این حوادث نشانه) نبود کامل مدیریت است. یا «جیکوب فری» شهردار رادیکال چپگرای بسیار ضعیف، تلاش می‌کند تا این شهر را تحت کنترل خود درآورد و یا من گارد ملی را به آنجا خواهم فرستاد تا کار را به شکلی درست به انجام برساند.

 دونالد ترامپ از جدیت خود برای سرکوب اعتراضات خبر داد و نوشت: این افراد جانی در حال بی‌احترامی به یادبود جورج فلوید هستند و من اجازه نمی‌دهم چنین اتفاقی بیافتد. من با تیم والز صحبت کردم و به او گفتم که ارتش با اوست. در همه حال ما کنترل هر دشواری را در دست می‌گیریم. هر زمان غارت آغاز شود، تیراندازی آغاز خواهد شد.

 

 

از سوی دیگر گارد ملی ایالت مینه‌سوتا نیز خبر داد که حدود ۵۰۰نظامی را برای سرکوب معترضان در مینیاپولیس اعزام کرده است. به نظر می رسد معترضان قصد پا پس کشیدن از خواسته های خود را ندارند و احتمال بالا گرفتن درگیری ها در امریکا وجود دارد.

 

 

تحلیلگران و کارشناسان مسائل آمریکا معتقدند این اقدامات ترامپ در سرنوشت انتخابات 2020 آمریکا تاثیر جدی ای خواهد گذاشت.

 

[ad_2]

Source link

adminfasd1312

adminfasd1312

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *